Sağlıkçının Burnunu Kıran Sanığı Mahkeme Tahliye Etti

admin avatarı

Karabağlar’da geçtiğimiz ay kalp krizi geçiren hastayı taşıyan ambulansın manav tezgahına çarptığı gerekçesiyle, sağlık çalışanına yumruk atarak burnunu kırdığı ileri sürülen ve hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanık tahliye edildi.

İzmir 19. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya “Kamu görevi nedeniyle vücutta kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama” suçundan 2 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Adem B, davacı sağlık çalışanı Korkmaz Hangün ve tarafların avukatları katıldı.

Sanık Adem B. savunmasında, tezgahının yanında bayılan bir kişiyi hastaneye götüren ambulansın geri manevra yaparken 4 bin lira değerindeki tentesine vurduğunu, buna tepki gösterince ambulanstaki görevlilerin üzerine saldırdığını öne sürdü. Sağlık görevlilerinin kolunu kırdığını iddia eden Adem B. kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini, kendisinin mağdur olduğunu söyledi.

Şikayetçi sağlık çalışanı Korkmaz Hangün ise kalp krizi geçiren bir kişiyi hastaneye götürmek için yola çıktıklarını ve geri manevra yaparken ambulansın tezgahın tentesine çarpması üzerine tezgah sahibinin kendilerine tepki gösterdiğini belirtti. Hangün, “Bana yumruk attı burnum kırıldı. Döner bıçağıyla bizi kovaladı. Ambulansa binip oradan uzaklaşmaya çalıştık, arkamızdan taş atarak ambulansın camını kırdı. Bu sırada sağlık ekibimiz kalp krizi geçiren ve kalbi duran hastaya müdahale ediyordu. Çok zor durumda kaldık. Eğer oradan kaçıp gitmeseydik, daha kötü sonuçlar doğacaktı. Sanıktan şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Hakim, sanığın tutuksuz yargılanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Karabağlar’da geçtiğimiz ay kalp krizi geçiren bir kişiyi hastaneye götüren ambulansın manav tezgahına çarptığı gerekçesiyle çıkan tartışmada sağlık çalışanı Korkmaz Hangün, kendisine yumruk atarak burnunu kırdığı iddiasıyla tezgahının sahibi Adem B’den şikayetçi olmuştu. Gözaltına alınan ve sevk edildiği mahkemece tutuklanan Adem B. hakkında “Kamu görevi nedeniyle vücutta kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama” suçundan 2 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts