Sağlık Bakanlığı “Gebe TV” Kuruyor

admin avatarı

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada hamile Bayanlar için bir televizyon kanalı kuracaklarını ve buradan rahatlıkla çocuklarının gelişimini izleyebileceklerini söyledi.

Sağlık bakanlığından yapılan açıklamaya göre artık hamile bayanların kendilerine özel bir kanalları olacak! Açıklamada kanalın isminin de ” Gebe tv ” olacağı ve sadece  hamile bayanlara değil babalara da programlar yapılacağı ve bu kanalın en geç Eylül ayının başlarında yayın hayatına geçmesi için çalışmaların sürüdüğü açıklaması yapıldı. 

250 video ile çocuk gelişiminin her safhasını rahatlıkla hamile bayanlar görebilecekler .

Sağlığın geliştirilmesi genel müdürü Ömer Tontuş yaptığı açıklamada kanalın şimdilik “gebetv.gov.tr” adresinden yayın yapacağını daha sonra uyduya geçeceğini söyledi. Sitede her gebelik haftası ile ilgili 7 ile 8 video olacağını aktaran Ömer Tontuş şunları söyledi:

“Gebelik döneminde  babalara sorumluluk vererek onları da bu sürece ortak etmeyi planlıyoruz. Bu proje ile gebelik öncesi, gebelik ve doğum sonrası  sağlıklı günler geçirmek adına fiziksel aktivitelerden, sağlıklı beslenmeye, doğum çantasında bulunması gerekenlere kadar tüm bilgileri paylaşmayı umuyoruz.” 

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts