KOCAELİ ŞUBEMİZDEN BÜYÜK KAZANIM

admin avatarı

Memurların maaşlarını aldıkları bankalar tarafından kendilerine belli süreler için bir defaya mahsus olarak verilen promosyon ücretlerinde Kocaeli’nde rekor kırıldı. Memurlara, maaşlarını 3 yıl süreyle Ziraat Bankası’nda almaları suretiyle 2 bin 360 lira promosyon ücreti verilmesi kararlaştırıldı.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi sağlık işkolunda yetkili olan BASK’a bağlı Bağımsız Sağlık-Sen’in de katıldığı görüşmeler ve ihale süreci sonunda promosyon ücretleri belirlendi. Herkese açık ve çok sayıda üniversite çalışanının da izlediği şeffaf bir şekilde gerçekleştirilen ihale sonucunda, Ziraat Bankası tek seferde ödemek üzere 2 bin 360 lira ile ihaleyi kazandı.

Türkiye’deki üniversitelerde kazanılan rekor sayılabilecek promosyon ücreti, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi çalışanı 4 bin 46 personelin tümünün yüzünü güldürdü. İhale sonrasında üniversite çalışanları sağlık ve eğitim iş kolunda yetkili olan sendikaların her aşamada birlikte hareket etmesinin bu büyük kazanımda etkili olduğunu ve bu birlikteliğin devamını istediklerini söyledi.

EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız da konuya ilişkin açıklamasında, “Kocaeli üniversitesi sağlık çalışanları Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen’i yetkili sendika yapmıştır.Yetkili sendika olarak bankalarla yapılan promosyon görüşmelerinde Ziraat Bankası ile 3 yıllığına tek seferde ödenmek üzere 2 bin 360 liraya anlaşılmıştır. Promosyon görüşmelerine katılıp emek veren herkese teşekkür ediyorum. KOÜ sağlık çalışanlarına hayırlı olsun dileklerimi sunar, her daim yanlarında olacağımızı belirtirim” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir