29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, Cumhuriyetin ilanın 93’üncü yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ‘En büyük eserim’ dediği cumhuriyete Bağımsız Sağlık-Sen ailesi olarak ne pahasına olursa olsun sahip çıkılacağı ifade edilirken, cumhuriyetin, aydınlığın, uygarlığın, laikliğin, barışın ve hukukun temeli olduğu belirtildi.

Mesajda, “Bizlere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, cumhuriyet ışığıyla aydınlanmış bu yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, gelecek kuşaklara aydınlık ve çağdaş bir gelecek bırakmaktır” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş, laik, demokratik ve köklü bir ülke olduğuna dikkat çekilen mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, çağdaş hedeflere ilerleyerek sonsuza kadar yaşayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘evlatlarının elinde sonsuza kadar yaşayacağını’ söylediği Cumhuriyetimiz, yaşadığımız tüm kriz ve sorunların da çaresi olacaktır. Bu duygu ve inançla Cumhuriyetimizin 93. yılında, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Terörle mücadele de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı iletiyoruz” denildi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir