Hekime Somali Piyangosu

admin avatarı

Uzman hekime Somali piyangosu vurdu. Sağlık Bakanlığı Somali’de görev yapacak uzman hekimlere maaş ve döner sermaye gelirlerinin yanı sıra 3 bin 800 dolar aylık ödeme yapacak. Somali’de misafirhaneye yerleştirilecek hekimin görev süreci de mecburi hizmet süresinden düşecek. 
Sağlık Bakanlığı, Somali Mogadişu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik Cerrahi, Nöroloji, Beyin Cerrahisi, Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, Ortopedi, KBB, Üroloji, Anestezi, alanlarında görev yapacak uzman hekim arıyor. 

TOPLAM 15 BİN TL GELİR

Görevlendirilen doktorların Türkiye’de aldığı maaş ve ek ödemesi yani mevcut döner sermayesi aynen devam edecek. Yurtdışında görevlendirildiği süre içinde aylık ortalama 3 bin 800 dolar maaş alacak. Ayrıca bu doktorların yurtdışında kaldıkları görev süreleri mecburi hizmetlerinden düşecek. Bir uzman hekimin ortalama döner sermaye geliri ile eline geçen 6 bin 500 TL maaşın yanında verilecek olan 3 bin 800 dolar yurtdışı görevlendirme ücretiyle aylık toplam 15 bin TL kazanması öngörülüyor. Görevlendirilmeler 3 aylık periyotlar halinde yapılacak. 

KONAKLAMA BAKANLIKTAN

Görevlendirilen personelin konaklaması Hastane Yönetimi tarafından karar verilerek hastane bünyesinde yada hastaneye yakın bir misafirhanede yapılacak. Konaklama için herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts