BASK 13 YAŞINDA

admin avatarı

3 Nisan 2002 tarihinde kurulan 7 sendika (Bağımsız Sağlık-Sen, Bağımsız Haber-Sen, Bağımsız Yapı İmar-Sen, Bağımsız Enerji-Sen, Bağımsız Ulaşım-Sen, Bağımsız Büro-Sen ile Bağımsız Tarım Orman-Sen) 11 Nisan 2002 tarihinde bir araya gelerek Ankara Valiliğine kuruluş dilekçelerini verip, kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonunu kurdular.

13 yıl önce bağımsız sendikacılık mücadelesini zorunlu kılan şartlar, bugün daha da ağırlaşarak devam ediyor.

Hükümetle toplu pazarlığa oturan sendika ve konfederasyonların sendikal hareketi getirdiği nokta, bağımsız sendikacılık anlayışına olan ihtiyacı çok daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

Aradan geçen 13 yıllık süre yandaş sendikacılıkla, güdümlü sendikacılıkla, arka bahçe sendikacılığıyla, ideolojik sendikacılıkla mesafe alınamayacağını, yeni haklar almak şöyle dursun kazanılmış hakların bile korunamayacağını açıkça göstermiştir.

Elbette aradan geçen 13 yıllık süre; BASK’a gösterilen 13 yıllık güven, 13 yıllık karşılıksız sevgi, 13 yıllık beklentisiz güven demek.

Bu güvenin artarak devam etmesi en büyük mutluluğumuz.

Ve bu güvenin artarak devam etmesi en büyük sorumluluğumuz.

11 Nisan 2002 tarihinde 7 sendika ile yola çıkan BASK, kuruluşunun 13. yılında 16 sendika ile yoluna devam ediyor.

Bağımsız Sağlık-Sen, Bağımsız Haber-Sen, Bağımsız Yapı İmar-Sen, Bağımsız Enerji-Sen, Bağımsız Ulaşım-Sen, Bağımsız Büro-Sen, Bağımsız Tarım Orman-Sen, BEÇ-SEN, Bağımsız Eğitim-Sen, Bağımsız Kültür Sanat-Sen, Bağımsız Diyanet Hizmet Sen, Bağımsız Yerel Hizmet-Sen, AND-SEN, BUSEN, Yerel Birlik-Sen ve son olarak Anadolu Eğitim Sendikası ile yeni ufuklara yelken açıyoruz.

16 sendikamız ile aydınlık geleceğe yürüyoruz.

Bize 13 yıldır gösterilen karşılıksız ve beklentisiz güvenden dolayı başta sendikalarımızın genel başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve her seviyedeki temsilcileri olmak üzere tüm üyelerimize şükran borçluyuz.

Bu günlere gelmemize katkıda bulunan, aramızda bir dakika bile kalıp ayrılanlar dahil, herkese teşekkür ediyor, vefat ederek aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza da Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret diliyoruz.

13. yıl dönümümüz, kamu görevlilerinin aileleriyle birlikte insanca hayat sürebilecekleri bir gelecek için hayırlı olsun.

Ve 13. yıl dönümümüz, başlattığımız büyük yürüyüşümüzün zaferinin müjdecisi olsun.

13. yıl dönümümüz kutlu olsun.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts