YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde meydana gelen terör saldırısına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Başkan Bayraktar açıklamasında PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıları, Dağlıca Tabur Komutanlığı’ndan operasyona gitmek üzere ayrılan askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında patlatması sonucu çok sayıda şehit ve yaralının olduğunu belirterek, hain terör saldırısını kınadı.

Ülkemizin, milletimizin dirliğine, birliğine, beraberliğine; huzuruna, barışına yönelik gölge düşürmek isteyen bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü üyelerini ve destekçilerini lanetleyen Bayraktar, “Ülkemizin birliğini, dirliğini, huzurunu bu tarz oyunlarla bozmak isteyenlere geçmişte fırsat vermediğimiz gibi bugünde bu millet asla fırsat vermeyecektir. Tam tersine bizi millet olarak daha da perçinleyecek ve kenetleyecektir. Bundan medet umanlar yanıldıklarını pek yakında da anlayacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur. Bugün bir olma, diri olma günüdür” ifadelerini kullandı.

HESABI SORULMALI

PKK’lı kalleşlerin hain pususunda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Bayraktar, pusuda yaralanan askerlere de acil şifalar diledi. Türk milletinin birliğini ve dirliğini hiçbir terör örgütünün bozamayacağını kaydeden Bayraktar, bu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden ve onların destekçilerinden saldırının hesabını sorulmasını istedi. Şehitlerin kanının yerde bırakılmaması gerektiğini söyleyen Bayraktar, “Gerek ülke içerisinde gerekse yurtdışında barınan son terörist etkisiz hale getirilene kadar Türk Silahlı Kuvvetlerimiz operasyonlarını sürdürmelidir. Biz Bağımsız Sağlık-Sen olarak her zaman askerimizin yanında olduğumuz gibi gerekmesi halinde vatanın savunmasında bizzat rol almaktan kaçınmayacağımızı da herkesin bilmesi gerekir. Bu bayrak ve bu ezan Türk milleti baki oldukça bu ülke semalarından eksik olmayacaktır” dedi.  

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir