SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE GÖZ YUMULMAMALI

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Ankara’da Yüksek İhtisas Hastanesinde bir doktorun, ameliyatta hayatını kaybeden hasta yakınlarının saldırısına uğraması ve burnunun kırılmasına tepki göstererek, “Sağlık çalışanları kurtardıkları hayatların karşılığında yalnızca bir teşekküre razıyken, ellerinden geleni yapmalarına karşılık kaybedilen hasta yakınları tarafından ise şiddete maruz kalmaları hiçbir şekilde kabul edilemez. Sağlık çalışanlarına şiddete göz yumulmamalı” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görevli doktor Mehmet Hamdi Özbek’in önceki gün bir hastanın yakınları tarafından darbedilmesine tepki gösterdi.

SAĞLIKTA ŞİDDET SONA ERMELİ

Yaşanan olayın sağlık çalışanlarının motivasyonunu kırdığı gibi hizmetin de aksamasına neden olduğunu ifade eden Bayraktar, “Bu nedenle halkımızı daha duyarlı olmaya, dünyanın en fedakar meslek grubu olan hekimlere ve sağlık çalışanlarına hak etmedikleri bu davranış biçiminden vazgeçmeye davet ediyoruz. Sağlıkta şiddet artık sona ermeli” dedi

SAĞLIKTA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İÇİN ADIM ATILMALI

Bayraktar, Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı ancak beklentileri karşılamayan “Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans” kampanyasının hükümet tarafından tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, “Son bir kaç yılda hem yaşanılan şiddet vakaları hem de terör olayları nedeniyle onlarca arkadaşımız hayatını kaybetmiş ve yine onlarcası da yaralanmıştır. Bu durum artık kabul edilemez bir hal almıştır. Hükümetten öncelikli olarak bu duruma el koymasını ve sağlıkçılara şiddet uygulayanlara verilen cezai yaptırımları artırmasını talep ediyoruz” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts