Sağlık Bakanı Yardımcılığı’na Erkan Kandemir Atandı

admin avatarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Sağlık Bakanlığına atama bugün Türkiye gündemine oturdu. Sağlık Bakanlığı yardımcılığı görevine Erkan Kandemir atandı. Erkan Kandemir’in atanmasının Türkiye gündemine oturma sebebi ise gerçek mesleği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan bağlantısı oldu.Sağlık Bakanlığında  en önemli göreve atanan Kandemir’in inşaat mühendisi olması büyük tepki çekti.Ayrıca Kandemir’in nikah şahitliğini Erdoğan’ın yapmış olması da tepkilere sebep oldu

Sağlık Bakan Yardımcılığı’na Erkan Kandemir’in atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine 2011 yılından beri bu görevi sürdüren Agah Kafkas’ın yerine Erkan Kandemir atandı. Atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

HEM MÜHENDİS HEM SOSYAL BİLİMCİ

Erkan Kandemir, 1981 yılında İstanbul-Üsküdar’da doğdu. İnşaat Mühendisi olan Kandemir aynı zamanda siyaset bilimi alanında İngiltere’de Kingston ve Kings College üniversitelerinde iki master programını tamamlamıştır. Siyaset kökenli olan Kandemir birçok sivil toplum kuruluşu çatısı altında çalışmalar yapmış ve 2009-2012 yılları arasında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürütmüştür. Kandemir 2014 yılında Başbakan danışmanlığı görevine getirilmiştir. Erkan kandemir evli ve bir çocuk babasıdır.

EN GENÇ BAKAN YARDIMCISI

Kandemir’in süpriz bir karar ile saglık bakan yardımcılığı görevine getirilmesinde hem mühendislik hem sosyal bilimler hem de siyasi alandaki faliyetlerinin etkili olduğu belirtiliyor.

Kandemir’in hedefinde saglık Bakanlığındaki sosyal projeleri hızlandırmak, bürokrasiyi daha etkin çalışır hala getirmek ve özellikle de hükümetin büyük önem verdigi ve sağlık alanında bir reform olarak değerlendirilen şehir hastaneleri projelerinin kısa bir sürede hayata geçirilmesi var. 

Erkan Kandemir kimdir?


Erkan Kandemir 19 Mart 1981 yılında İstanbul -Üsküdar’da doğu. Kartal İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999’da Hekimoğlu Koleji’nden mezun oldu. Aslen Rizeli olan Erkan Kandemir, Üniversite tahsilini Sakarya Üniversitesi’nde yaptı.

Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasal çalışmaların içinde yer alan Kandemir, 2001 ‘de Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte aktif siyasi hayatına başladı.

2003- 2004 yıllarından İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Kandemir, daha sonra Teşkilat Başkanlığı yaptı.

27 Haziran 2009 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Kandemir, 62. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı pozisyonuna getirildi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts