MHP’li Lütfü Türkkan Kocaeli Şubemizi Ziyaret Etti

admin avatarı

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyaretinde sağlık çalışanlarının sorunları Türkkan’a yazılı ve sözlü olarak iletilirken, Türkkan da sağlık çalışanlarının sorunlarını Meclis gündemine taşıyacağına ilişkin kendilerine söz verdi. Ayyıldız ise Türkkan’a sendikamıza yaptıkları nazik ziyaretten dolayı teşekkür etti.  

MHP’li Lütfü Türkkan’a rapor olarak sunulan yazı şu şekilde:

Radyoloji Teknikeri Çalışanları:

-7 saat çalışma mesaisi uygulamasıyla radyasyon altında çalışan arkadaşlarımız çekilen hasta sayısı yoğunluğu nedeniyle geriye dönük ve hakkı olan 5 saat uygulamasından daha ağır şartlarda radyasyona maruz kalmakta olup elinden alınan bu hakkın geri verilmesi istenmektedir.

-Sağlıkta taşeron uygulaması ile diplomasız radyoloji teknikerleri çalıştırılmakta olup insan sağlığı tehlikeye atılmaktadır.

Hemşire ve Sağlık Memuru Çalışanları:

-Hemşire yetersizliğinden dolayı normal çalışma mesaisinin iki katı kadarı fazladan mesai uygulanmakta olup yıllık izinler istenildiği zaman kullanılamamaktadır.

-Hasta yakınlarının hemşireleri azarlaması ve tehditleri karşısında sağlık bakanlığının yeterli önlem almaması ve hergün acaba bir hasta yakını bana darp şiddet uygular mı korkusu içinde çalışmak istememektedirler.

Asistan Doktor Olarak Çalışanlar:

-Asistan doktor yetersizliğinden dolayı gün aşırı 36 saat nöbet tutulmakta olup bu da asistan doktorun verimliliğini ve motivasyonunu düşürmektedir.

-Gün aşırı nöbetlerde ertesi gün de çalışan asistan doktor arkadaşlarımız uykusuzluk problemi çekmesinden dolayı hata yapma şansı oldukça yüksek olmaktadır.

-Hasta yakınlarının şiddet ve tehditleri karşısında yönetimin ve bakanlığın yeterli önlem almaması nedeniyle psikolojik olarak çöküntüye uğramaktadır.

-Profesör, doçent, yardoç vs gibi üst düzey hocalar ile asistan doktorlar arasında bütün yükü asistan doktor yüklenmesine karşın arada korkunç döner sermaye adaletsizliği olmaktadır.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts