Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret etti

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız ve yönetim kurulu üyeleri Kocaeli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz’ı makamında ziyaret etti. 29 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen ziyarette Şube Başkanı Sami Ayyıldız, sendikanın ildeki çalışmaları hakkında bilgi vererek, sağlık çalışanlarının taleplerini dile getirdi.

DÖNER SERMAYE DAĞILIMI ADALETLİ OLMALI

 “Sendikalar çalışanların sigortasıdır” diyen Sami Ayyıldız, “Döner sermaye ek ödeme sistemindeki adaletsizlik, bu nedenle personelin izin kullanamaması çalışma barışını ve motivasyonunu bozmaktadır. Döner sermaye ek ödemesi daha dengeli dağıtılmadır. Sağlık çalışanlarında döner sermaye sabit ödemesi gelir vergisi matrahına dahil edildiği için yılın ilk 6 ayından önce vergi dilimine girmekte ve vergi kesintisi artmaktadır. Diğer kurumlarda olduğu gibi sabit ödeme miktarı gelir vergisi matrahına dâhil edilmemelidir” diye konuştu.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ KORUNMALI

Sözleşmeli çalışan asker ve polis eşlerinin zorunlu atamalarda aile bütünlüğünün bozulmakta ya da istifa etmek zorunda kaldıklarına dikkat çeken Ayyıldız, “Eş durumu atamalarında kurumlar arası geçişte kolaylık sağlanması, gittikleri yerde de uygun şekilde istihdam edilmeleri gerekmektedir.

Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanındayız. Sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgilenen ve çözümüne gayret eden sivil toplum örgütlerinin de yanlarında olacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

Sohbet havasında geçen görüşmede İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz ise “Daha nitelikli bir sağlık hizmeti için hem çalışanların hem de hizmet alanların huzur içinde olması ile mümkündür. Bunun için bütün gayretimizle çalışmaktayız. Bu nedenle sağlık alanda faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını çok önemsiyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir