KORKMUYORUZ, KORKUTAMAYACAKSINIZ!

admin avatarı

İSTANBUL’DAKİ ALÇAKÇA SALDIRIYI LANETLİYORUZ.

BASK, ANKARA KIZILAY’DAKİ  TERÖR SALDIRISINI, OLAY YERİNE KARANFİL BIRAKARAK PROTESTO ETTİ.

13 Mart 2016 tarihinde Ankara Kızılay’daki alçakça terör saldırısını lanetlemek için bir araya gelen BASK  üyeleri, olay yerinde karanfil bırakarak saldırıyı protesto etti.

Yağmur altında olay yerine gelen BASK üyelerine hitaben bir konuşma yapan BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN;

“13 Mart  Pazar günü, burada 37 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, onlarcasının yaralanmasına sebep olan  alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Hiç şüphesiz Suruç’ta başlayan, Ankara Garı, Sultanahmet, Merasim Sokak ve Kızılay’la devam eden, bugün de İstanbul’la devam eden terör saldırıları, bizleri sindirmeyi, sokağa çıkamaz hale getirmeyi, huzur ve güven ortamını ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Emperyalist mihrakların yerli işbirlikçileri, efendilerinin kirli planlarını uygulamak, Türkiye’yi bölmek, parçalamak için işbaşındadır. Suriye’deki savaşı Türkiye’ye taşımak için iş başındadır. Türkiye’nin Suriyeleşmesi için işbaşındadır.

Biz bu planları iyi tanıyoruz. Bir asır önce Taşnak ve Hınçak komiteleri eliyle, akıl almaz katliamları yaptıranların başaramadığını, yeni versiyonları da başaramayacaktır.

Buna asla izin vermeyeceğiz.

Amaç insanları evlerine hapsetmek ise, daha fazla sokakta olacağız, daha fazla alışveriş merkezlerinde olacağız, daha fazla dersanelerde olacağız. Daha fazla hayatın içinde olacağız. Korkmadığımızı ve korkutulamayacağımızı dosta düşmana açıkça ilan ediyoruz.

İktidarı ve muhalefeti ile siyasi partilerimizi, sivil toplum kuruluşlarını teröre karşı ortak hareket etmeye, birlikte hareket etmeye çağırıyoruz

Bu vesile ile hayatını kaybedenlere rahmet, milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

BASK GENEL MERKEZİ

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir