GENEL İDARE HİZMETLERİ SINIFI 3600 EK GÖSTERGE KAPSAMINA ALINMALI

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Türkiye’nin bir seçim dönemini daha geride bıraktığını hatırlatarak, artık meydanlarda ortaya atılan vaatlerin icraata dönüştürülmesi zamanı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda öğretmenler, din görevlileri, sağlık çalışanları ve polislerin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması müjdesini verdiğini anımsatan Bayraktar, “Artık vaatler ve müjdeler yerini icraata bırakmalıdır. Bu yapılırken de ek mağduriyetler yaratılmamalı, genel idare hizmetleri sınıfında çalışanlar ve ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler kadrosunda olanlar da bu düzenlemeden yararlandırılmalıdır” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye’nin bir milletvekili genel seçimlerini daha geride bıraktığını belirterek, sandıktan çıkan sonuçların tüm ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Seçim meydanları ve beyannamelerde yer alan vaatlerin ise icraata dönüştürülmesi için Meclis’e giren her partinin sorumluluğu bulunduğunun altını çizen Bayraktar, “Bağımsız Sağlık-Sen olarak ek gösterge ve yıpranma payı sorununu bulunduğumuz her platformda olduğu gibi yıllardır devlet kademelerinde de dile getirerek sorununun çözümü için çalışmaktayız. Bu çabalarımız vaatler yerine getirilene kadar da sürmeye devam edecektir” dedi.

EK GÖSTERGENİN KAPSAMI GENİŞLETİLMELİ

Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin seçim beyannamesinde yer verdiği öğretmenler, din görevlileri, sağlık çalışanları ve polislerin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması müjdesiyle ilgili olarak sürecin takipçisi olacaklarını belirterek, “Bu konuda iktidar partisi sözünü biran önce yerine getirmelidir. Unutulmamalı ki sağlıkçılara verilen yıpranma payı sözünün üzerinden 4 yıl geçmiştir. Bu konuda hala ne yazık ki bir ilerleme olmadığı gibi ek gösterge sorunu da aynı kaderi umarız paylaşmaz” dedi.

Bayraktar ek gösterge çalışmasının kapsamının genişletilmesini ve kamudaki bütün çalışanları kapsamasını talep ettiklerini ifade ederek, “Bir iyileştirme yapılırken diğer taraftan da yeni mağduriyetler yaratılmaması tek temennimizdir. Bu nedenle genel idare hizmetleri sınıfında çalışanlar ve ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler kadrosunda olanlar da bu düzenlemeden yararlandırılmalıdır. 600 puan öğretmenlere, polislere, imamlara ve sağlık çalışanlarına veriliyorsa diğer memurlara da 600 puanlık bir düzenleme yapılması noktasında bu kapsamın genişletilmesi zaruridir” ifadelerini kullandı.

YIPRANMA SÖZÜ ARTIK TUTULMALI

Açıklamasında döner sermaye katsayılarının yeniden adaletli bir şekilde düzenlenmesi ve ücretlerin insanca yaşam sürdürebilecek bir seviyeye çıkarılması gerektiğini söyleyen Bayraktar, yıpranma payı sorununun da altını çizdi. Bayraktar, daha önce hükümetin 2014 sonuna kadar sağlıkçılar için yıpranma payını çıkaracaklarına dair söz vermesine rağmen geçen sürede bu sözün yerine getirilmediğini belirterek, “Mesleklerini icra ederken yıpranan sağlık çalışanları her an ölüm ve hastalık riskiyle karşı karşıya kalmaktadır. Hükümet biran önce sözünü tutmalı ve bütün sağlık çalışanlarını yıpranma payına kavuşturmalıdır” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts