BUÇUK ZAMLARI KADERİMİZ OLMAKTAN ÇIKARMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, memur ek zammı olarak açıklanan yüzde 2.5’luk zammın tüm memur ve ailelerine hakaret olduğunu belirterek, “Gerçek enflasyonun yüzde 100’leri aştığı bir ortamda TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranının üzerine 2.5 puan ilave ederek bunu memurlara zam olarak duyurmak hakaretten başka bir şey değildir. Memur ve emeklisi hükümetten sadaka değil, insanca yaşayabilecekleri bir zam talep etmektedir. Tüm sağlık çalışanları başta olmak üzere memurlara çağrımızdır. Gelin bu buçuk zamları kaderimiz olmaktan birlikte çıkaralım ve yandaş sendika saltanatına bir son verelim” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada, yeni yılın gelmesi ile birlikte son birkaç günde elektrik ve doğalgaz fiyatları başta olmak üzere gelen yüksek zamları eleştirirken, “Geçen yılı yüksek enflasyon ve zam dalgası içerisinde tamamlayan ülkemiz yeni yılda da gözünü zamlarla açtı. İğneden ipliğe zam gelen, eve ufak bir market, pazar alışverişi bile yaparken 40 kez düşünülen, vatandaşın cebindeki enflasyonun yüzde 100’lerle ölçüldüğü bu zor günlerden geçilirken, şimdi memur ve emeklisine zam diye duyurulan oranları kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

BUÇUK ZAMLAR KADERİMİZ OLMAMALI

Bayraktar, yüksek enflasyon altında ülkenin tüm kesimlerinin alım gücünün ortadan kalktığını, fakirin daha fakir zenginin ise daha zengin olduğu bir ortama doğru hızla geçildiğini belirterek, “Ne yazık ki ülkemizde kamu gücünü temsil eden memurların her biri artık dar gelirli olarak tarif edilecek bir noktaya gelmiştir. Memur ve ailesi orta gelir sınıfından yıllar içerisinde dar gelirli sınıfa düşerken elbette yaşam standartları da ortadan kalkmış, bırakın ayı günü kurtaramaz olmuşlardır. Bu ortamda hükümetin toplu sözleşmenin üzerine giydirilen enflasyon ve onun üzerine konulan 2.5 puanlık artış ile 2022 yılı ilk 6 ayı için ücretlere yüzde 30.5’luk zam yapılacağını açıklaması yarayı iyice derinleştirmiştir. Gerçek enflasyonun yüzde 100’leri aştığı herkesin malumuyken, bu açıklanan oran zam filan değil ancak kayıpların bir nebze telafisidir. Memur ve emeklisinin kaybı o kadar büyük ki bu yarayı sarmaya bu oran deva olamayacaktır” dedi.

Bayraktar, “Memurlar yıllardır oynanan çeşitli oyunlarla mağdur edilmekte ve maaşları bir arpa boyu ilerleyememektedir. Bu nedenle tüm sağlık çalışanları başta olmak üzere memurlara çağrımızdır. Gelin bu buçuk zamları kaderimiz olmaktan birlikte çıkaralım ve yandaş sendika saltanatına bir son verelim. Bağımsız sendikalar altında örgütlenerek, yandaş ve sarı sendikaların memur üzerindeki tahakkümünü kıralım” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts