BAŞIMIZ SAĞOLSUN… GENEL BAŞKANIMIZ MEHMET BAYRAKTAR HAKK’IN RAHMETİNE KAVUŞTU

admin avatarı

Sendikamızın Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Ömrü mücadeleyle geçen, sağlıkçıların kazanımlarında pek çok rolü olan, bağımsız sendikacılık denildiğinde ilk akla gelen isimlerin başında yer alan sayın Genel Başkanımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

 

ÖMRÜ MÜCADELEYLE GEÇTİ

 

1957 yılında Giresun’un Dereli İlçesi Yuva Köyü’nde doğan, ilk, orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamlayan Genel Başkanımız Bayraktar, 1988 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldu.

1978 yılında Sağlık Bakanlığı’nda memuriyet hayatına başladı. Sırasıyla Ankara Hastanesi, Sağlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, APK Kurumu Başkanlığı ve İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Merkezi İdari İşlemler Müdürlüğü’nde çalıştı.

1977-1988 yıllarında Giresun Kültür ve Yardımlaşma Derneği muhasibliğinde bulunan Bayraktar, sonraki 6 yılda ise derneğin genel başkanlık görevini yürüttü. 1978-1983 yıllarında Giresun Öğrenci Yurdu müdürlüğü yaptı. 

 

1992’DE SENDİKAL HAYATINA BAŞLADI

 

1992 yılında sendikal hayatına başlayan Genel Başkanımız Bayraktar, 22 yıldır sürdürdüğü sendikal mücadeleyi 2002 yılında kurduğu Bağımsız Sağlık-Sen ile taçlandırdı. Bağımsız sendikacılığı benimseyen ve her daim sağlık camiasının sorunlarını öncelik bilen Genel Başkanımız Bayraktar,

Sendikanın bağlı bulunduğu BASK Konfederasyonu’nun ise 2002 yılından Şubat 2014’e kadar Genel Sekreterliği’ni yürüttü.

 

3 EYLÜLDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

 

Genel Başkanımız Bayraktar, 3 Eylül 2023 Pazar günü Sakarya ili Kaynarca İlçesi Karaçalı Köyü’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Başta sayın Genel Başkanımız Mehmet Bayraktar’ın ailesi olmak üzere tüm sağlık camiamıza baş sağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin…

 

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir