BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN: SAĞLIKÇILAR ÇOCUK İSTİSMARCILARINA KİMYASAL HADIMI BÜYÜK MEMNUNİYETLE YAPACAKTIR

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, son dönemde çocuk istismarına yönelik artan olayları kınayarak, “Ne yazık ki bu cani ruhlu yaratıkların ortaya koyduğu insanlık dışı davranışlar karşısında hak ettikleri cezaların yeterli olmadığı kanaatini taşımaktayız. Hükümetin son dönemde üzerinde çalıştığı ve kamuoyuna yansıyan kimyasal hadım konusunda gerekli karar alınırsa sağlıkçılar bu kararı memnuniyetle yerine getirecektir” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda ülke genelinde sıkça duyulan insanlık dışı olaylardan birisinin de Adana’da yaşanması ile çocuk istismarı konusunun yeniden Türkiye’nin gündemine oturduğunu ifade etti. Adana’da insan olmanın gerektirdiği vasıfların hiç birini taşımayan, cani ruhlu bir sapık tarafından, henüz bebek sayılabilecek yaşta olan 4,5 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismar ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Bayraktar, “Bu vahşi davranış ne yazık ki son yıllarda onlarca, belki de yüzlerce yaşanan olaydan yalnızca birisi. Bu insanlık dışı muameleye maruz kalan çocuklarımız, bunların bütün izlerini ve ruhlarında oluşturduğu travmayı yaşamları boyunca yaşamakta ve bu ailelerine de yansımaktadır. Kadına şiddet olayları ve kadın cinayetleri de yine ülkemizde meydana gelen kabul edilemez olaylardandır. Bütün bu insanlık dışı davranışlar toplum olarak kendimizi sorgulamamız ve nereye gittiğimizi sorgulamamız açısından önemlidir” dedi.

YASALAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Cinsel istismar suçunu işleyen cani ruhlu yaratıkların ortaya koyduğu insanlık dışı davranışlar karşısında hak ettikleri cezaların yeterli olmadığını söyleyen Bayraktar, “Bu konuda başta kanun yapıcı meclis üyeleri olmak üzere ilgili tüm bakanlık, kurum ve kuruluşlara toplumsal bir görev düşmektedir. Bu insanlık dışı davranışların önüne geçilmesi için ve daha da büyümemesi için vakit geçirilmeden kadın cinayetleri, cinsel istismar, tecavüz, mobing ve kadına şiddet konusundaki yasal düzenlemeler yeniden gözden geçirilmeli ve yeniden düzenlenmelidir” dedi.

Hükümetin son dönemde üzerinde çalıştığı ve kamuoyuna yansıyan kimyasal hadım konusunda gerekli karar alınırsa sağlıkçıların bu kararı memnuniyetle yerine getireceğini de söyleyen Bayraktar, kimyasal hadımın günümüzde İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, Kanada ve Amerika gibi ülkelerde uygulandığını da ifade etti. Kimyasal hadımın ciddi anlamda suçun tekerrürünü azalttığını söyleyen Bayraktar, bu suçu işleyen kişiler için cezaların daha da ağırlaştırılmasını talep etti.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts