BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN BAŞKANI BAYRAKTAR: SAĞLIKÇININ SON BİR YILI BAYRAM DEĞİL, KABUS GİBİ GEÇTİ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Son bir yılda 300’den fazla sağlık çalışanı arkadaşımızı Kovid-19 salgınına şehit verdik. Binlerce arkadaşımız ise virüse maruz kalarak hem manevi açıdan hem de sağlıkları açısından telafisi imkansız sorunlar yaşadı. Ancak buna rağmen son bir yıldır sağlık çalışanlarına hakları olan sosyal, mali ve özlük hakları yine verilmedi. Bu durumun artık son bulmasını istiyoruz” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. 14 Mart Tıp Bayramı’nın salgınla geçen bir yılın sonunda karşılandığına dikkat çeken Bayraktar, “Son bir yıl en fazla sağlıkçılar açısından kabus gibi bir yıl oldu. Sağlık çalışanlarının uğraştığı onlarca sorunun üzerine bir de Kovid-19 salgını tuz biber ekti. Kovid-19 döneminde 300 kadar sağlıkçı arkadaşımızı salgına şehit verirken, binlerce arkadaşımızda virüse yakalanarak rahatsızlandı. Devletin verdiği görevle millete şifa dağıtırken şehit olan tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Hasta arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Onların emsalsiz fedakârlıkları ve canlarını vererek ortaya koydukları hizmet sağlık çalışanlarının bu ülkeye bağlılıklarını ve bu uğurda nelerden vazgeçebildiklerinin çok önemli bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

NE ŞİDDET BİTTİ, NE DE MOBİNG

Son bir yıldır sağlık çalışanlarının ailelerini ve sosyal hayatı unuttuklarına vurgu yapan Bayraktar,

“Özellikle salgınla geçen son bir yılda sağlık çalışanları milletimize ve ülkemize fedakarca hizmet vermeye devam etti. Bu süreçte sağlık çalışanları izin gibi temel ihtiyaçlarını bile unuttu. Mesai saatleri uzadı, iş yükleri ölçüsüz bir şekilde arttı. Ancak tüm bunlara rağmen yine bu dönemde de sağlıkçılar şiddet ve mobing olaylarına maruz kalmaya devam etti. Korkunç saldırılara maruz kalan sağlık çalışanlarını alkışlayarak sorunların çözüleceğine inananlar yine sağlıkçıların haklarını kendilerine teslim etmedi” dedi.

Sağlıkçıların mali olarakta çok zor günler yaşadığına dikkat çeken Bayraktar, “Artan enflasyon ve hayat pahalılığı bu dönemde düşük gelir seviyesinde maaşa mahkum edilen sağlıkçıları canından bezdirdi. Bir yıldır salgınla mücadelede canını ortaya koyan sağlıkçılar sıfır döner sermayeye de mahkum edildi. Ne sözleşmeliler kadroya geçirildi ne de sağlıkçıların mağduriyetlerini gidermeye yönelik adımlar atıldı. Bu durumun artık son bulmasını istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

MÜCADELEMİZ KESİNTİSİZ SÜRECEK

Bağımsız Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının hak ettiği noktaya geldiğini görünceye kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirten Bayraktar, “Hep birlikte, sevinç içinde kutlayacağımız 14 Mart’lar için mücadelemiz sürecek. Bu vesileyle başta pandemi sürecinde şehadet şerbeti içen meslektaşlarımız olmak üzere, kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarını rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Tedavi görmekte olanlara acil şifalar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts