BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN BAŞKANI BAYRAKTAR: Milletimizin Başı Sağolsun

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Manisa’nın Soma ilçesinde bir kömür madeninde meydana gelen trafo patlaması sonrası çıkan yangın sonucu yaşanan felakette vefat edenler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Duydukları derin acı ve üzüntünün tarif edilemeyecek bir boyutta olduğunun altını çizen Bayraktar, mesajında şunları söyledi: “Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında çok sayıda vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiğini ve birçok madencimizin de mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İnsanımızı kahreden bu kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Göçük altında kurtarılmayı bekleyen madencilerimizden sevindirici haberlerinin gelmesini yürekten temenni ediyorum. Ayrıca hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”

YETKİLİLERDEN DERHAL HESABI SORULMALI

Bayraktar, olayda sorumluluğu bulunan gerek maden sahibi ve yetkilileri, gerekse başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız olmak üzere tüm sorumluların hesap vermeleri gerektiğini söyledi.

Bugüne kadar yaşanılan iş kazalarında faturanın sadece işletme sahibi ya da orada çalışan birkaç kişiye çıkarıldığının altını çizen Bayraktar, 200’ü aşkın insanın hayatını kaybettiği böyle bir olayda hükümetin sorumluluk almaktan kaçamayacağını dile getirdi. Bayraktar, konuyla ilgisi bulunan isimlerin biran evvel hesap vererek, görevlerinden istifa etmelerini istedi. 

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts