8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen basın birimi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Adil, demokratik ve kalkınan bir toplumda kadınların; eğitimin, istihdamın ve sosyal hayatın her anında eşit olanaklardan faydalanması ve etkinlik alanlarının genişletilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Medeni ve gelişmiş toplumların vazgeçilmez bileşenlerinden olan kadına yönelik baskının, şiddetin ve eşitsizliğin yer almadığı, üretime ve yönetime katılım fırsatlarının olduğu her ülkede toplumsal gelişimin üst noktada olduğunu, sosyal ve siyasi hayatı zenginleştirdiklerini görüyoruz. Kadınların toplumsal, siyasal, sosyal ve ekonomik katkılarına daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günümüzde; Bağımsız Sağlık-Sen olarak kadının iş hayatında daha iyi temsil edilmesi, cinsiyet eşitliği kavramının pekiştirilmesi ve kadının kendini daha özgür daha güçlü ifade ettiği bir sosyo-kültürel platform oluşturmak bizlerin görev ve sorumluluğu olarak ön plana çıkıyor.

Bu vesileyle, başta annelerimiz, eşlerimiz, evlatlarımız ve kardeşlerimiz olmak üzere ülkemizdeki ve dünyadaki tüm saygıdeğer kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; sağlık, mutluluk ve esenlik dolu bir gelecek diliyoruz.”

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir