23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Yönetim Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“23 Nisan 1920 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu simgeleyen, tarihimizin anlamlı bir dönemecidir. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden Yüce Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değere ve yeni Türk Ulusu’nun geleceğinin çocuklarının omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Çocuklar geleceğimiz, güvencemiz, yaşam sevincimiz ve umudumuzdur. Yarınlara güvenle bakabilmek, çocukların sağlıklı, sorumluluk ve özgüven sahibi, eğitimli ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmelerine bağlıdır.

En büyük arzumuz, milli egemenliğimizin sembolü haline gelen çocuklarımıza bu günümüzden daha parlak bir gelecek hazırlayabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor ve bu anlamlı günün dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyoruz.”

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts