19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birim, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda şu sözlere yer verildi:

“Vatan sevgisinin yaşayan onuru saygıdeğer gazilerimiz, Müslüman Türk Milletinde vatan sevgisi, onun engin imanının bir parçasıdır. Allah yolunda Allah rızası için vatan mücadelesi verenlere dinimizce gazilik ünvanı verilir. 

Yüce Allah gazilere, şehit olmak arzusuyla savaştıkları ve dünya hayatını, ahiret için sattıklarından dolayı büyük bir mükafat vaat etmiştir.

Ebu Hureyre’ye Peygamberimiz üç kişinin Allah için sefere çıktığını ve bunlardan birinin de gaziler olduğunu müjdelemiştir. 

Şehitlik ve Gazilik var olmadan vatan sağ olmaz. Bugün sahip olduğumuz bu cennet vatan, kahraman ecdadımızın her karışını kanları ile sulayarak bizlere emanet ettiği kutsal topraklardır. 

Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile ilk kez resmi olarak “GAZİ” ünvanı verilmiş ve bu tarih Gaziler günü ilan edilmiştir.

Vatan mücadelesinde canını veren tüm Şehitlerimizi, başta “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK” olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm Gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olanlara minnet duygularımla uzun ömürler diliyoruz.”

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir