1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

admin avatarı

 

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının performans baskısı, emekliliğe yansımayan düşük ücretler, uzun çalışma saatleri, kötü çalışma koşulları, personel eksikliği, ekip anlayışını bozan uygulamalar, hak arama mücadelelerinin baskılanması gibi sorunlar yaşadığına dikkat çekildi.

6 şubatta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde çok sayıda sağlık çalışanının da hayatını kaybettiğinin ve yaralandığının belirtildiği mesajda, deprem bölgesinde görev yapan sağlık personelinin de büyük mağduriyetlerle karşı karşıya kaldığına vurgu yapıldı.

Deprem bölgesinde görev yapan sağlık çalışanlarının barınma, ulaşım, beslenme gibi en temel insani ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlandığının belirtildiği mesajda, “Bu durum halkın sağlık hizmetlerine erişimini de zorlaştırırken, ortaya çıkan karmaşada sağlık çalışanları ile halk karşı karşıya getirilmektedir” denildi. Bu koşullarda 1 Mayıs’ın karşılandığına işaret edilen mesajda, 1 Mayıs’ın adına ve tarihine yakışan bir biçimde kutlanmasının önemli olduğu vurguladı.

Mesajda başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm halkın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.

 

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir