Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dokucu Görevinden İstifa Etti

admin avatarı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Ali İhsan Dokucu, görevinden istifa etti.

Dokucu, yazılı açıklamasında, Eylül 2013’te üstlendiği Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı görevinden kendi isteğiyle ve “Gördüğü lüzum üzerine” istifa ettiğini belirtti.

Bilimsel ve akademik bakış açısını hep koruduğuna değinen Dokucu, şunları kaydetti:

“Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kasım 2015’te başladığım üst düzey yöneticiliğine, Temmuz 2009’dan itibaren İstanbul İl Sağlık Müdürü, Eylül 2013’ten itibaren de Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı olarak devam ettim.

Şunu öncelikle belirtmek isterim ki bu süreçte özelde Sağlık Bakanımız, genelde ise Türkiye’nin daha iyi noktalara ulaşması için gösterilen gayrete katkı sağlama arzusu yüreğimden hiç eksik olmadı. Bundan sonra da aynı şevkle devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde gerek bazı internet sitelerinde, gerekse bazı yazılı basın organlarında yer alan maksatlı haberler ile hakkımda oluşturulmak istenen algı gerçek değildir. Üzerime yüklenmek istenen bu gerçek dışı ithamın doğru olmadığı ilginçtir ki iddiayı ilk yazanlar tarafından ortaya çıkarıldı. Nitekim aldığı duyum kapsamında hakkımdaki asılsız iddiaları kaleme alan yazarımızın ertesi gün ‘aksi yönde ikna oldum’ diye yazması da bunu en açık göstergesidir.

Kurum Başkanı olarak yetki alanım ilgili mevzuatlarla sınırlandırılmıştır. Üst düzey görevden alma ve atama bakanlık üst düzey yönetiminin bilgisi dışında yapılamaz, yapılmamıştır. Dolayısıyla ‘Kurum Başkanı olarak birtakım amaçlarla tasfiye yaptığım’ suçlaması da gerçek dışıdır. Ortaya çıkan tablo karşısında yalnız bırakılmış olma ihtimali ve üzerime atılmak istenen iftiranın Kuruma da zarar getireceği kaygısı beni istifanın en doğru seçenek olduğu noktasına getirdi.”

Mesleğine Şişli Etfal Hastanesi’nde devam edeceğini belirten Dokucu, kendisine Türkiye’nin en üst sağlık kurumlarında millete hizmet etme fırsatı ve onuru verilmesinden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet yetkililerine teşekkür ettiğini vurguladı.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts