TERÖR ÖRGÜTÜ PKK SİLAH ZORUYLA VATANDAŞA 112’Yİ ARATIYOR

admin avatarı

Güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla köşeye sıkışan terör örgütü PKK, 112 acil servis üzerinden şeytani bir tuzak kurduğu ortaya çıktı. Vatandaşa, silah zoruyla ambulans isteten PKK’lılar, yolda ambulansı durdurarak tıbbi malzemeleri çalıyor.

Doğu ve Güneydoğu’da, bomba tuzaklı hendekler kazıp, güvenlik güçlerine saldıran terör örgütü PKK üyeleri, hastanelere ve okullara roketatarla saldırıyor, ambulansları da silahla tarıyor. Vatandaşın hizmet alamaması için elinden geleni ardına koymayan teröristler, 112 acil hizmet görevlilerini öldürerek de sağlık hizmetlerini durdurmayı amaçlıyor.

SİLAH ZORUYLA YANLIŞ ÇAĞRI

Güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlara ağır kayıplar veren teröristler, yaralı teröristler için ise 112’nin tıbbi malzemelerini yağmalamaya başladı. 112 Acil Sağlık Hizmetlerine vatandaşlar tarafından yapılan çağrılarda, yol güzergahına pusu kuran PKK’lı teröristlerin ambulansların tıbbi malzemelerini çaldığını tespit edildi. Son olarak, bir köy muhtarı 112’yi arayarak “11 yaşındaki çocuk attan düştü, kolu kırıldı, yaralı. Acil ambulans istiyoruz” dedi. Ambulans hemen yola çıktı. Ancak söz konusu yere varmadan teröristler tarafından durdurularak aracın içindeki tıbbi malzemeler çalındı. Uzun süre ambulans ekibinden haber gelmeyince, merkezden çağrıyı yapan vatandaş tekrar aranarak durum soruldu. Bunun üzerine vatandaş, “Silah zoruyla o çağrıyı yaptım. Böyle bir yaralı yok” dedi.

YARALILARINI TEDAVİ ETTİKLERİ EV BULUNDU

Öte yandan TSK ve emniyet unsurlarının Cizre ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik düzenledikleri müşterek operasyon sürüyor. Teröristlerle sık sık sıcak temasa giren güvenlik güçleri, bölücü terör örgütü üyelerinden temizlenen yerlerde arama da yapıyor. Bu kapsamda Yafes Mahallesi’ndeki bir evde arama yapan güvenlik güçleri, çatışmalarda yaralanan teröristlerin tedavilerinin yapıldığı bir evi ortaya çıkardı. Evde çok sayıda sedye, tıbbi malzeme ve ilaç ele geçirildi. (Sabah Gazetesi)

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts