TERÖR BÖLGESİNDE GÖREV YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANINA BİR MAAŞ ÖDÜL

admin avatarı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların sürdüğü bölgelerde görev yapan sağlık çalışanlarına bir maaş tutarında ödül verileceğini açıkladı.

Bakan Müezzinoğlu, NTV yayınında yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu’da operasyonların devam ettiği illerde sağlık hizmeti veren çalışanların ödüllendirileceğini ifade ederek, “Ambulansların ateşe verildiği veya kurşunlandığı ortamlarda yılmadan korkmadan sağlık hizmeti veriyorlar. Onlar açısından manevi anlamda ödüllerin en büyüğüne layıklar. Sağlık Bakanlığı olarak yasadan kaynaklanan bir maaşlık ödüllendirme yetkimiz varmış. Bu vesileyle onu öğrendik. Dolayısıyla onlara bu ödemeyi yaptık” dedi.

Sağlık konusunda hizmet aksaması olmadığını ifade eden Müezzinoğlu, “Hakkari’de bir hastanemizin önünde bomba yüklü araç patlatıldı. Sur ve Cizre’de aile sağlığı merkezlerimiz tahrip oldu. 29 ambulansımız tahrip edildi. Bunlar hemen yenilendi. Bizim sağlık hizmeti sunumunda bir sorunumuz yok” ifadelerini kullandı.

BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN’İN KONU HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜ:

Terör operasyonlarının sürdüğü bölgelerde can güvenliği olmadan görev yapan personele ödül verilmesi daha doğrusu takdire şayan bir görev yürüttüklerinin bu şekilde kabul edilmiş olması memnuniyet vericidir. Ancak burada öncelik sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması ve özellikle aileleri ile birlikte bölgede yaşayan sağlık çalışanlarının bu durumunun gözetilmesi ve ekstra önlemler alınması gerekmektedir. Bu vesileyle ülke genelinde görev yapan sağlık çalışanları da mesleklerinin zorluğu ve mesai mefhumu gözetmeksizin verdikleri hizmet ile bir maaş ödülü hak etmektedir. Madem Sağlık Bakanı böyle bir hakları olduğunu öğrenci, o zaman tüm sağlık çalışanları ödül kapsamında alınmaldır.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir