SALGIN SÜRECİ KADINLARI İŞTE VE EVDE ORANTISIZ ŞEKİLDE ETKİLEDİ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kadınların toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşit haklar için verdiği mücadele tarihinin uzun ve ilham verici olduğuna dikkat çekildi.

Eşit maaş, daha iyi çalışma koşulları ve oy kullanma talepleriyle başlatılan, şimdilerde hayatın her alanına yayılan mücadelenin eşitsizliğe, haksızlığa ve emek sömürüsüne karşı daha gür, kalabalık ve kadın erkek dayanışmasıyla sürdüğü belirtildi. Dünyada, cinsiyet ayrımcılığının, eşitsizliğin ve kadının savunmasızlığının devam ettiğinin kaydedildiği açıklamada, salgın sürecinin kadınları işte ve evde orantısız şekilde etkilediği ifade edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bağımsız Sağlık-Sen olarak bugüne kadar bulunduğumuz tüm girişimlerde çalışma ortamındaki eşitsizliğin giderilmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi ve özellikle kadın meslektaşlarımızın uğradıkları ayrımcılıkların azaltılmasını hedefledik. Kurulduğumuz ilk günden beri kadın erkek omuz omuza, eşit bireyler olarak mücadele vermenin önemine vurgu yaptık. Sağlık camiası olarak bir ve bütün olarak birlikte, güçlü ve kararlıyız. Yaşasın eşitlik ve adalet mücadelemiz…Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts