SAĞLIKTA SABİT ÖDEME KRİZİ KAPIDA

admin avatarı

Maliye Bakanlığı, SGK ve Sağlık Bakanlığı arasında geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Global Bütçe görüşmeleri neticelendirilemediğinden kurumlara para yatırılamamıştı ve çalışanlar sabit ödeme ve bazı çalışanlar da maaşlarını geç almıştı. Daha sonra kurumlara yaklaşık 2 Milyar TL yatırılarak sorun geçici olarak çözülmüştü.

Aradan 1 aylık süre geçmesine rağmen Bakanlık bir aylık süreyi kullanmak yerine sorunun çözümünü yine son güne bırakmış ve çalışanları yine ayın 15’inde maaşın yanında ek ödemeyi alamama riski ile karşı karşıya bırakmıştır. 

Sağlık çalışanlarını mağdur edecek bu durumun çözülmesi için ilgili bürokratların bu konuda inisiyatif alarak acilen sorunu çözmesi gerekmektedir. Gelecek yıl için global bütçe ile ilgili hazırlıkların daha önce yapılıp çalışanları mağdur etmeyecek bir anlayışın tesis edilmesi ve bir daha aynı sorunla karşılaşılmaması için Sağlık-Sen olarak bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Global bütçe protokolünün geciktirilmesi ile çalışanları mağdur eden bürokratlar ile ilgili de Bakanlığın gerekeni yapmasını talep ediyoruz.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts