SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKKI VERİLENE KADAR EYLEMDEYİZ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, hekimlere yapılacak zam uygulamasının tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiğini belirterek, “TBMM Genel Kurulu’nda yapılan düzenleme tüm sağlık çalışanlarını kapsayıncaya ve sağlıkçıların hakları verilinceye dek eylemdeyiz” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanları arasında yapılmak istenilen ayrım ve çıkarılmak istenen ikilik nedeniyle sendika olarak eylem kararı aldıklarını duyurdu.

TBMM Genel Kurulu’nda pratisyen hekim maaşlarına 2 bin 500 TL, diş hekimleri de dahil olmak üzere uzman hekim maaşlarına 5 bin TL ek gösterge zammı öngören düzenlemenin kabul edilmesinin sağlıkçılar arasında ayrıma neden olduğunu belirten Bayraktar, “Şüphesiz hekimlerimiz kendilerine verilecek bu zammı son kuruşuna kadar hak etmektedirler. Ancak bir aile olan sağlık camiasının bu şekilde bir ayrımcılığa tabi tutulması asla kabul edilmez. Bu nedenle kabul edilen düzenlemenin sağlık çalışanlarının tamamını kapsayacak şekilde düzeltileceği güne kadar eylemde olacağız. Genel Merkezimiz ve şubelerimiz süreç boyunca hem kamuoyunu hem de üyelerimizi bilgilendirici basın açıklamaları yapacağı gibi, örgütlü bulunduğumuz hastanelerde de basın açıklaması ve eylemler yaparak kararlılığımızı ortaya koyacağız” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir