SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EK GÖSTERGELERİNİN ARTIRILMASI İÇİN MECLİS’E TASARI SUNULDU

admin avatarı

Antalya Milletvekili A. Selim YURDAKUL’un sunmuş olduğu Kanun Teklifinin metnine göre; “Sağlık hizmetlerinin sunumunda icra ettikleri özverili çalışmaya istinaden tüm sağlık çalışanlarının ekonomik haklarında çağımıza uygun bir güncellemeye ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu kanun teklifi ile tüm sağlık çalışanlarının ek göstergeleri yükseltilerek bu özverili meslek grubunun gelirleri, çalışma şartlarıyla uyumlaştırılmıştır. Yapılan çalışmayla,

* Tüm sağlık çalışanlarının maaşları günümüz şartlarına uyumlaştırılacak bir değişiklik önerilmektedir.

* Tüm sağlık çalışanlarının gelirleri günümüz şartlarına uyumlaştırılmak için özel hizmet tazminatlarını yükseltecek değişiklikler önerilmektedir.

* Tüm sağlık çalışanlarının gelirlerinin günümüz şartlarına uyumlaştırılması için “Sağlık Hizmeti Tazminatı” önerilmektedir.

 

SENDİKAMIZIN KONU HAKKIDAKİ GÖRÜŞÜ:

Sayın milletvekiline bizim de daha önce sendika olarak pek çok kez dikkat çekmeye çalıştığımız ek göstergeler konusunda girişimde bulunduğu için Bağımsız Sağlık-Sen ailesi adına teşekkür ederiz. Sağlık çalışanlarının hak ettikleri ücretleri alana kadar bizlerin mücadelesi devam edecektir, siz sayın vekillerin de bizlerle aynı görüşte olduğunu bilmek memnuniyet verici.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts