Sağlık Çalışanlarına 5 Yıla 1 Yıl Yıpranma Geliyor

admin avatarı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sağlık çalışanlarının 5 yıla 1 yıl olmak üzere yıpranma payı verilmesi için arkadaşlarına talimat vereceğini açıkladı.

Bir sendika tarafından düzenlenen Ebe ve Hemşireler Günü toplantısına katılan Erdoğan,

“Vatandaş Erdoğan olarak çocukluğumda çektiğim çileleri biliyorum. Rahmetli annem Okmeydanı’ndaki hastaneye beni gönderir, sabah 7’de ben sıra numarası alır eve gelirim, annem de gider muayenesini olurdu. Artık elektronik sisteme geçtik. Yedi ay bir röntgen için beklerdik. Çok dostlarımız hastanede rehin alınırdı, biz onları kurtarmaya çalışırdık. Belediye başkanıyken telefonla rehin kurtarırdım. Hangi hastanede bir rehin, rehine olduğunu duyarım, oranın başhekimine hadi güle güle” dedi.

“İŞÇİ MEMUR AYIRIMINI KALDIRIRIM”

Konuşmasında, daha önce de dile getirdiği işçi-memur ayrımını kaldırarak “çalışan” statüsünde toplamak istediğinin altını bir kez daha çizen Erdoğan, “Başarabilsem neyi yapardım biliyor musunuz? Dünyanın hiç bir yerinde işçi, memur ayırımı yoktur. Çalışan vardır. Sadece Türkiye’de var, bunu kaldırmamız lazım. O zaman bu denge adil bir yere oturacaktır. Sağlık hizmeti demek sadece hastane yapmak değil, öncelikli olan insandır. Onun için altyapı kadar insana da yatırım yaptık. Sağlık meslek liselerini niye kapattınız. Gelir gelmez açtık. Devrim niteliğindeki aile hekimliği uygulamasını getirdik. 20 bin 684 aile hekimi hizmet veriyor.

Bakanıma emir verdim özlük haklarınız düzeltilecek. Ayrıca yıpranma payı ile ilgili çalışma yaptıracağım. Arkadaşlarıma talimat vereceğim. 5 yıla bir yıl olarak yıpranma payı verilecek. Hayalim rüyam şehir hastaneleriydi. Hastanesi, oteli gerekli tüm kurumlar bu kampüste olacak. Bu rüyam gerçekleşiyor. Bu hayallerim gerçekleştiğinde 67 hastaneyi insanımıza kazandıracağız” diye konuştu.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts