Sağlık Çalışanına Bir Maaş Tutarında Bayram İkramiyesi Verilmeli

admin avatarı

Sağlık çalışanlarına bir maaş tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan talepte bulunuldu. Gerek maruz kaldıkları şiddet, gerekse atama ve tayinlerdeki adaletsizlikler nedeniyle mağdur edilen sağlık çalışanlarına döner sermaye gelirlerinden bir maaş ikramiye ödenmesi istendi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, yaklaşan Ramazan bayramı dolayısıyla sağık çalışanları için Sağlık Bakanlığı’ndan bir maaş ikramiye ödemesini talep etti. Sağlık çalışanlarının bayram veya özel gün demeden halk sağlığı için her zaman görevlerinin başında olduklarına dikkat çeken Bayraktar, “Ramazan ve Kurban bayramlarında sağlık çalışanlarına bayram ikramiyesi ödenmesi sabit ve dar gelirli çalışanların da huzur içinde bir bayram geçirmeleri için en önemli öncelikli bir taleptir. Hükümetin bu talebimizi dikkate almasını istiyoruz” dedi.

TEK BİR GENELGE BUNUN İÇİN YETERLİ

Genel bütçeye yük olmadan döner sermaye ödemelerinden sağlık çalışanlarına ikramiye ödenebileceğini söyleyen Bayraktar, Sağlık Bakanlığı’nın istemesi halinde hiçbir yasal değişikliğe veya düzenlemeye gerek kalmadan bir genelge ile döner sermaye ödemelerinden bayramlarda sağlık çalışanlarına ikramiye verilmesinin önünün açalabileceğini ifade etti.

Son yıllarda sağlık çalışanları üzerinde artan şiddet olayları, Bakanlığın yeniden yapılanması sırasında yapılan tayin ve atamalardaki memnuniyetsizlik ve sistem değişikliği sırasında meydana gelen moral ve motivasyon bozukluklarının sağlık çalışanlarını huzursuz ettiğini, bunların da ekonomik sıkıntılar ile perçinlenerek sağlık çalışanları arasında ciddi rahatsızlıklar yarattığını söyleyen Bayrakar, “Bu nedenle Ramazan ve Kurban bayramlarında sağlık çalışanlarına döner sermaye gelirlerinden birer maaş ikramiye ödenmesi hem sağlık çalışanlarını memnun edecektir, hem de işyeri barışına katkı sunacaktır” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts