Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyayı Daha Etkin Kullanacak

admin avatarı

Sağlık Bakanlığı, sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi ve hastalarla iletişimin güçlendirilmesi için sosyal medyayı daha aktif kullanacak.

Ülke genelindeki genel sekreterlikler, il sağlık müdürlükleri ve halk sağlığı müdürlüklerinin basın sorumlularının da katıldığı toplantıda, Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Stratejisi ele alındı.

Sağlık Bakanlığının açıklamasında, hasta iletişimi ve sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi için sosyal medya çalışması başlatıldığı bildirildi.

Son yıllarda hem dünyada hem de ülkede iletişim araçlarının yaygın kullanıldığı sosyal medya platformlarının, Sağlık Bakanlığının hizmet kalitesinin artırılması için daha etkin kullanılacağı belirtilen açıklamada, ülkede sağlık okur yazarlığının geliştirilmesinin uzun yıllardır Bakanlığın temel politikalarından biri olduğu vurgulandı.

Bakanlığın, sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi ve hastalarla iletişimin güçlendirilmesi için sosyal medyayı daha aktif kullanacağı kaydedilen açıklamada, İstanbul’da düzenlenen ve ülke çapındaki 88 genel sekreterlik, il sağlık ve halk sağlığı müdürlüklerinin basın sorumlularının da katıldığı toplantıda, Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Stratejisinin ele alındığı bildirildi.

Toplantıda, Sağlık Bakanlığı sosyal medya stratejileri, sosyal medyada hasta iletişimi, sosyal medya kullanıcısı ve yöneticisi olmak, bilgi güvenliği, bilgi güvenliği tehdit unsurları, sosyal mühendislik saldırıları, medyada fotoğraf ve görüntü seçimi gibi konuların masaya yatırıldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığının, sosyal medyada sağlığın korunması ve geliştirilmesine yönelik bilgilendirmelerini, tüm kurum ve hastaneleriyle entegre bir yapıda gerçekleştireceği, aynı zamanda sosyal medya mecralarındaki sağlıkla ilgili soru ve taleplerin anında yanıtlanarak hasta iletişiminin bu alanda da maksimum seviyeye çıkarılacağı belirtildi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts