OYUN BAŞLIYOR, OYUNU EL BİRLİĞİYLE BOZMALIYIZ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, ağustos ayında memurların ve emeklilerinin iki yıl boyunca geçerli olacak mali, özlük ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin başlayacağını belirterek, “Yetkili ama etkisiz konfederasyon şimdiden orta oyununa başlamıştır. Hala açlık ve yoksulluk sınırını esas alarak, bunu limit gördüklerini kamuoyuna beyan etmiştir. Bu orta oyununa milyonlarca memur ve emekli ailesi olarak el ele son vermeliyiz. Memurlar açlığa ve sefalete asla mahkum edilemez” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Mehmet Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada milyonlarca memur ve emeklisinin 2022-2023 yıllarında geçerli olacak ücretlerinin belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin yetkili konfederasyon ve hükümet yetkilileri arasında ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceğini ifade etti.

OLMAZ OLSUN BÖYLE AÇIKLAMA

Bayraktar, “Hükümetin arka bahçesine dönüşerek yıllardır iktidarın sendika ortağı olan, kendileri yetkili ancak aslında tamamen yetkisiz olan sendikaların bağlı bulunduğu konfederasyonun başkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ‘Teklifimizi kamu işverenine temmuz ayı içerisinde teslim edeceğiz. Ağustos’ta süreç başlayacak. İstiyoruz ki açlık ve yoksulluk sınırı arasında memur kalmasın’ ifadelerini kullanmıştır. Bu ne Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz bir açıklamadır. Kendi ağızları ile daha önce inkar ettikleri açlık ve yoksulluk sınırı altında memur ve emeklisinin yaşamadığına ilişkin iddialarını yine kendileri çürütmüştür. Ve şimdi yine memur ve emeklisinin önüne şimdiden açlık ve yoksulluk sınırı limit olarak koyulmuştur. Olmaz olsun böyle açıklama, olmaz olsun böyle sendikacılık” değerlendirmesinde bulundu.

BU OYUNU EL BİRLİĞİYLE BOZMALIYIZ

Bayraktar, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) son açıkladığı verilerdeki hatanın tüm kamuoyuna yansıdığını ifade ederek, “TÜİK’i Allah şaşırtmış, suçüstü yakalanmışlardır. Yıllardır vatandaşın enflasyonunun yarı oranında enflasyon verisi açıklayan ve memurun, işçinin, emeklinin cebine girecek enflasyon farkını ortadan kaldıran bu kurumun verileri şimdi yine toplu görüşmelerde baz alınacaktır. Milyonlarca insanın hayatı ile oynayan, cebine göz diken bunun gibi kurumlar artık kişilere değil Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun 84 milyon vatandaşına hizmet vermekle yükümlü olduklarını hatırlamalıdır” dedi.

Bayraktar, son olarak Türkiye’nin en güçlü kurumsal hafızaya ve kamu gücüne sahip olan topluluğu olan memurlara seslenerek, “Bu orta oyununu gelin hep birlikte bozalım. Yarından itibaren bağlı bulunduğunuz kurumlarda gelir adaletsizliğini dile getirmeye başlayın. Bunu elbette yasalar çerçevesinde, fikir açıklama özgürlüğü çerçevesinde yapın. Bağlı bulunduğunuz sendikaları gözden geçirin. Sizin aleyhinize kararlara imza atan sendikalarla yollarınızı ayırın. Milyonlarca olduğumuzu unutmayın” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir