MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN, BAŞIMIZ SAĞOLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, sabahın erken saatlerinde meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan depremle ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın verdiği bilgilere göre; sabah saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği ifade edilerek, “Depremde Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerimiz sarsılmıştır. İlk açıklamalara göre 284 vatandaşımız hayatını kaybederken çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Bazı binalar tamamen yıkılırken bazıları da ciddi hasarlar görmüştür. Arama kurtarma çalışmaları sürmektedir.

Bağımsız Sağlık-Sen olarak depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yaşanan acı ve yıkımı yüreğimizde hissediyoruz. Can kaybının daha fazla artmamasını, yaşanan felaketin boyutlarının daha fazla büyümemesini canı gönülden temenni ediyoruz. Bu vesileyle tüm halkımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerken başta üyelerimiz olmak üzere tüm halkımızı acıları sarmak için omuz omuza vermeye çağırıyoruz” denildi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir