İBNİ SİNA HASTANESİ’NDE PATLAMA

admin avatarı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, İbni Sina Hastanesi’nin otoparkında meydana gelen patlama üzerine açıklama yaptı. Rektörlük, patlama sırasında yüklenici firma görevlisinin el ve yüzünde yüzeysel yanıklar oluştuğunu, yaralıya ilk müdahale yapıldıktan sonra gözlem altına alındığını bildirdi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi arka bahçesinde yer alan tehlikeli atık deposundaki atıkların, yüklenici firma tarafından teslim alınması esnasında firmaya ait atık kamyonunda küçük çaplı bir patlama yaşanması üzerine Ankara Üniversitesi Rektörlüğü açıklama yaptı. Rektörlükten yapılan açıklamada, patlama sırasında yüklenici firma görevlisinin el ve yüzünde yüzeysel yanıklar oluştuğu, yaralıya ilk müdahale yapıldıktan sonra gözlem altına alındığı bildirildi.

Olay yerinin acil servise yakın olması nedeniyle, AFAD ve itfaiye ekibinin rahat çalışabilmesi ve tedbir amacıyla acil servise hasta kabulüne geçici olarak ara verildiği vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

“Olay sırasında başka yaralanan olmadığı gibi, hastanemizdeki diğer sağlık hizmetleri sunumunda da herhangi bir aksaklık olmamıştır. AFAD yetkililerinin kamyon çevresinde yaptıkları teknik çalışma sonucunda insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir risk saptanmaması üzerine 15.40 itibariyle acil servise hasta kabulüne başlanmıştır.”

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir