HÜRRİYET VE FİLİZ’DEN KOCAELİ ŞUBEMİZE ZİYARET

admin avatarı

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Av.Fatma Kaplan Hürriyet ile İyi Parti İlçe Başkanı Dr.Pelin Coştur Filiz ve parti yetkilileri Kocaeli BASK’a Kocaeli Bağımsız Sağlı-Sen’i ziyarette bulundular.

Ziyarette BASK İl Temsilcisi ve Bağımsız Sağlık-Sen Şube Başkanı Sami Ayyıldız ile Anadaolu Eğitim Sendikası Başkanı Mehmet Alperdem, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve sendikamızın üyeleri hazır bulundu.

            SİYASETEN BAĞIMSIZ SENDİKACILIĞI İLKE EDİNMİŞ OLAN SENDİKAMIZ DAHA YAŞANILIR BİR KOCAELİ TEMENNİSİ İLE İLİMİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN TALEPLERİNİ KAMUYA AÇIK OLARAK TÜM BAŞKAN ADAYLARINA İLETMEKTEDİR.BU DEMOKRATİK YARIŞTA ÇABA HARCAYAN TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ.

TALEPLERİMİZ

 

   1.Döner sermaye ek ödemesinin emekliliğe sayılması ve sabit ödemelerin genel bütçeden karşılanması.

2.Ek ödeme yönetmeliği tüm sağlık çalışanlarını memnun edecek şekilde yeniden düzenlenmeli.

3.Sağlık çalışanları risk altında olduğundan riskli birimler ; tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli

4.MEMURLARA İKRAMİYE HAKKI TANINMALIDIR.

            Toplantının en acil gündemi memurların ikramiye hakkı olmalıdır..

Memurların 4688 sayılı Yasadan kaynaklanan ikramiye hakkına kavuşmalarının zamanı gelmiştir.

            Bugün memura ikramiye hakkı gündeme getirilirken, kamuda çalışan işçilerin bu hakkı 6772 sayılı Yasa kapsamında 1958 yılından beri kullandıkları, kadroya geçen taşeron işçilerinin de ikramiye haklarını kullanmaya başladıkları, buna karşılık kamuda memurların da ikramiye hakkı olduğu ancak bugüne kadar sürüncemede bırakıldığı hatırlanmalı ve hatırlatılmalıdır.

5.VERGİ MAĞDURİYETİNE SON VERİLMELİDİR.

            Tüm kamu görevlilerini kapsayan vergi dilimi mağduriyetine, vergi oranının % 15’te sabitlenmesi ile son verilmelidir.

6.EMEKLİ AYLIKLARINDA DÜŞÜŞ ÖNLENMELİDİR.

            Memurların emekli olmaları durumunda emekli aylıkları, çalışırken aldıkları aylığa yakın oranda olacak şekilde yasal düzenleme yapılmalıdır.

7.KATSAYI VE EK GÖSTERGE ADALETSİZLİĞİNE SON VERİLMELİDİR.

            Kamuoyunda 3600 ek gösterge sorunu olarak bilinen katsayı ve ek gösterge adaletsizliğine çözüm bulmak amacıyla, tüm kamu görevlilerini kapsayacak bir ek gösterge sistemi hayata geçirilmelidir.

8.YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALIDIR.

            Taşeron işçilerinin kadroya geçirilmelerinden sonra özellikle anlamı kalmamış olan,   zaten tamamına yakını lise, ön lisans ve lisans eğitimini tamamlamış olan yardımcı hizmetler sınıfı personelinin bu sınıf kaldırılarak eğitim durumlarına uygun memur kadrolarına geçirilmesi sağlanmalıdır.

9.YILLIK İZİNLER İŞGÜNÜ OLARAK VERİLMELİDİR.

            Kamu görevlilerinin yıllık izinleri de , işçilerde olduğu gibi işgünü olarak verilmelidir.

10.EHLİYET, LİYAKAT VE SADAKAT İLKESİNE UYULMALIDIR

            Kamuda yapılacak atamalarda artık bir evrensel ilke olan ehliyet, liyakat, Anayasaya ve Devlete sadakat kuralının hayata eksiksiz geçirilmesi sağlanmalıdır.

            Her ne suretle olursa olsun KPSS puanını işlevsiz hale getiren mülakat uygulanmasına son verilmelidir.

11. ÖZÜR GURUBU KAPSAMI GENİŞLETİLMELİDİR.

Özüre bağlı tayin ve nakil taleplerinde hakkaniyetin sağlanması; engellilerin, engelli çocuğu olanların ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin özel durumlarının yönetmelikte özür gurubu kapsamına dahil edilmesine ilişkin düzenleme yapılmalıdır. Sözleşmeli statüde çalışan kamu görevlilerinin aile birlikleri sağlanmalıdır.

11 Maddelik taleplerimizi ilettik ve görüşmemiz iyi niyet ve başarı dilekleri ile tamamlandı bu nazik ziyaretlerinden ötürü Av.Fatma Kaplan Hürriyet,Dr.Pelin Coştur Filiz’e Teşekkür ediyoruz.

Sendikamızın kapısı görüşlerimizi dinlemek isteyen tüm adaylara eşit mesafede açıktır.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts