Hemşireler Haftası Kutlu Olsun

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Hemşireler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, hemşireliğin diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslek olduğuna dikkat çeken Bayraktar, hemşirenin din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalıştığını, bu nedenle sevgiden, şefkatten, disiplin ve ciddiyetten uzak bir kişinin bu mesleği icra etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Bayraktar, hemşirelerin iş yükü ve çalışma koşullarının olumsuzluğuna da dikkati çekti. Hemşirelerin gündelik çalışmaları esnasında birçok sorunla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Bayraktar, “Hemşireler fazla mesailerinin karşılığını alamamaktalar, komik nöbet ücretlerine mahkum edilmektedirler. Bunun yanı sıra yoğun bakımda, hasta odalarında hemşirelerimiz şiddete uğramakta, can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmeye çalışmaktadır. Bu şiddetin yanı sıra mobbing, baskı, ayrımcılık gibi uygulamalarla çalışma hayatı adeta zehir edilmektedir” dedi.

Hemşirelerin de yıpranma hakkı kapsamına alınması gerektiğini söyleyen Bayraktar, hemşirelerin sorunlarına acilen çözüm üretilmesi gerektiğini ifade etti. Bayraktar, hemşirelik kanununun acil olarak yeniden düzenlenmesini ve çalışanların taleplerini bu yeni değerlendirmede yasaya eklenmesini talep etti.

Bayraktar, tüm hemşirelerin Hemşireler Haftası’nı kutladı.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts