Hemşireler Ek İşlere Yöneliyor

admin avatarı

Ücretleri diğer memurlar karşısında eriyen, döner sermayeleri eksik yatan ve buna karşılık yoğun iş temposuyla çalışan hemşireler ek iş arama telaşına düştü. Aile danışmanlığı eğitimlerine katılan hemşireler, kozmetik ürünler satan firmalarda da Part-Time çalışarak ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Hemşirelik mesleğinden tatmin olmayan ve mesleklerini yaparken sıkıntılar yaşayan hemşireler, ev ekonomisine katkıda bulunabilmek için çareyi ek iş yapmakta buldu. Normal maaşların yanında döner sermaye alan hemşireler döner sermaye ve ek ödemelerde de sıkıntılar yaşıyor. Sıkıntı çeken hemşireler çareyi ek iş yapmakta buluyor. Bu kapsamda pazarlama işi yapmaya başlayan hemşireler, güzellik malzemeleri, diş macunu, kahve gibi ürünleri satmaya başlarken bazı hemşireler ise mesai saatleri dışında çalıştıkları kurumlarda satış ve pazarlama yapıyor.

Hemşirelere maaş konusu sorulduğunda, aldığımız ücretler bize yetmiyor yanıtı alınırken, bir çok memurun hemşirelerden daha fazla para aldığı hemşireler tarafından belirtiliyor. Hak ettikleri ücretleri almadıklarını söyleyen hemşireler kendilerine değer verilmediğini vurgulayarak, maddi sorunlarını çözebilmek için ek iş yapmaya başladıklarını kaydediyor.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir