FEDAKAR SAĞLIKÇILARA RÜŞVETÇİ DEMEK HİÇ KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, sağlık çalışanlarına “rüşvetçi” deme gafletinde bulunan Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın ifadelerine sert tepki göstererek, “Özelikle pandemi döneminde onlarca meslektaşını kaybeden, aylardır evlerine ailelerine vakit ayıramayan, gece gündüz demeden halk sağlığı için canla başla çalışan sağlıkçılara bırakın rüşvetçi demek imasında bile bulunmak kimsenin haddi değildir” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Bayraktar, provakatif yayınlarıyla tepki çeken Akit TV’de yayınlanan bir programda Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın sağlıkçılara yönelik kullandığı ifadeler üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Murat Alan denilen şahsın “Kriz döneminde sağlıkçılar özlük haklarını konuşuyorlar. Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey” dediğini belirten Bayraktar, “Bu nasıl bir utanmazlıktır ki kendi canını bile feda eden sağlık çalışanları için rüşvetçi yakıştırmasında bulunulmaktadır. Bu kendini bilmez şahsın söylediklerinin sağlıkçılara uygulanan şiddetten farkı yoktur. Yüzlerce sağlık çalışanını Kovid-19 pandemisi nedeniyle kaybettiğimiz bir dönemde bu sözler kabul edilemez. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve RTÜK’ü göreve davet ediyoruz. Hem bu şahsa ve kanala gereken cevap verilmeli, hem de sağlıkçıların uğradığı bu haksız ifadeler için özür dilenmelidir. Bizler; sağlık çalışanları olarak lütuf değil, hakkımızı istiyoruz” dedi.

YAPILAN SÖZLÜ ŞİDDETTİR

Bayraktar, Kovid-19 pandemisine karşı özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarına ‘rüşvetçi’ karalamasında bulunulmasının asla kabul edilemeyeceğini belirterek, “Kamuoyunu yalan beyanla yönlendirerek sağlık emekçilerine karşı kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan şahsa haddi kanunlar çerçevesinde bildirilmelidir. Sağlıkçıların yıllardır maruz kaldığı şiddet olayları fiziki olarak devam ettiği gibi ne yazık ki sağlık çalışanları bir de bu şekilde sözlü şiddete maruz kalmaktalar. Sağlıkçıların özlük haklarını dile getirmeleri ve sorunlarını anlatmaları kimi neden rahatsız etmektedir. Kendi canlarından vazgeçen sağlık çalışanlarına iyileştirilmiş özlük haklarını çok görmek esas hadsizliktir. Sağlıkçıların haklarını dile getirmeye de her platformda aramaya da kesintisiz devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir