Doktora Hakaret Edene 7 bin 600 TL para cezası

admin avatarı

Erzurum’da babasını muayene ettirmek için götürdüğü hastanede doktorlara hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan 23 yaşındaki Tayfun Yıkılmaz, 7 bin 600 lira para cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Tayfun Yıkılmaz, hasta babası İdris Yıkılmaz’ı muayene ettirmek için geçen yıl 20 Eylül günü Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi göz polikliniğine götürdü. Tayfun Yıkılmaz, Araştırma görevlileri Dr. Bahadır Utlu ve Dr. Elif Topdağı ile raporsuz iğne yapılıp yapılmayacağı konusunda tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Tayfun Yıkılmaz, doktorlara hitaben “Doktorları dövüyorlar. Sizin gibi öküz kişiler olursa tabi ki döverler” dedi.

Doktorlar Utlu ve Topdağı, hakarete uğradıkları gerekçesiyle Yıkılmaz’dan şikayetçi oldu. Tayfun Yıkılmaz hakkında ‘kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan Erzurum 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Suç işleme kastı olmadığını belirten Tayfun Yıkılmaz, 7 bin 600 lira adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını 5 yıl süre ile erteledi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts