DAİRE BAŞKANI VE İL MÜDÜRLERİ DE SÖZLEŞMELİ OLUYOR

admin avatarı

Sağlık Bakanlığı Teşkilat yapısındaki değişiklikler ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı.

Tasarıya göre Daire Başkanı da dahil ve altındaki tüm idarecilerin sözleşmeli olacak. Taşra teşkilatı da buna dahil. Sağlık Müdürü , halk sağlığı müdürü ve bunların yardımcıları sözleşmeli olacak. Sözleşmeli Sağlık Müdürü 15 bin TL, sağlık müdür yardımcısı 10 bin TL maaş alacak.

Daire Başkanı ile Sağlık Müdürü aynı maaşı alacak. Sözleşmeli sistemin bakanlığa göre 2 faydası var. 1.’si maaşlar artacak 2.’si istediği zaman görevden alabilecek. Sözleşmeli modele geçiş akıllara birleşmenin genel sekreterlikler altında yapılabileceğini de getirdi. Ancak teorik olarak bu çok zor. (personelsaglikhaber.net)

 

BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN’İN KONU HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜ:

Sağlık kurum ve kuruluşlarında sözleşme çalışanların tamamının kadroya geçirilmesini isterken, şimdi iş sağlıktaki yöneticileri sözleşmeli yapmaya gelmiştir. İş güvencesiz bir çalışma hayatı hiçbir sektörde verimlilik getirmeyeceği gibi sağlık alanında ise daha birçok sorun da yaratmaktadır. Sağlıktaki sözleşme olayının bitirilerek, tüm sözleşmeli ve taşeron olarak çalışanlara kadro talep ediyoruz. 

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts