BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN: SAĞLIK KURUMLARINI YAKANLAR KENDİLERİNE İHANET EDİYOR

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Kobani’de yaşananlar bahane edilerek yapılan şiddet eylemlerinde onlarca sağlık kuruluşu ve aracının tahrip edildiğine dikkat çekerek, “Yakıp yıktığınız o hastanelerde siz ve aileleriniz tedavi görüyor. Ateşe verdiğiniz o ambulans ve acil servis araçlarından yine siz ve aileleriniz hizmet alıyor. Bu yaptığınız vatana ihanetten öte kendinize ve çevrenize ihanettir” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, IŞİD terör örgütünün Suriye’nin Kobani kentine yaptığı saldırıların bahane edilerek ülke çapında PKK terör örgütü yandaşları tarafından yapılan eylemleri şiddetle kınadıklarını bildirdi. Yaşanan olaylarda 30’u aşkın vatandaşın hayatını kaybettiğine dikkat çeken Bayraktar, son olarak Bingöl’de teröristler tarafından emniyet güçlerinin pusuya düşürülmesi ve 2 polisin şehit edilmesinin artık bardağı taşırdığını kaydetti.

KARANLIK ODAKLARIN TUZAĞINA DÜŞMEYELİM

IŞİD terör örgütü tarafından kuşatma altında bulunan Kobani kenti ve içerisinde bulunan masum Suriye halkının kurtarılması için uluslararası camianın devreye girmesinin önemine değinen Bayraktar, ancak bu meselenin Türkiye’nin iç meselesi haline getirilerek sokakların karıştırılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Kobani’deki canları kurtaralım derken Türkiye’de kan dökülmesini kimsenin aklı selimle izah edemeyeceğine dikkat çeken Bayraktar, sokak olaylarının sona ermesi için halkın sağduyulu davranmasının önemine değindi. Bayraktar, “Türk milleti bugüne kadar önüne çıkarılmaya çalışılan her türlü badireyi aşmış, her türlü tuzağı bertaraf etmiştir. Bu asil millet bugün de karanlık odaklar tarafından bir iç savaş ortamının yaratılmak istendiğini görerek hak edenlere gerekli dersi verecektir. Kimse bu milletin sabrını sınamaya çalışmasın” dedi.

“YAKTIĞINIZ SAĞLIK KURUMLARINDA SİZLER TEDAVİ OLUYORSUNUZ”

Bayraktar, özellikle doğu ve güneydoğu bölgesindeki bazı illerde artan şiddet olayları çerçevesinde eylemci grupların sağlık kurumlarını ve araçlarını tahrip ettiklerini kaydederek, şiddet olaylarına bulaşan göstericilere tepki gösterdi. Bayraktar, “Yakıp yıktığınız o hastanelerde siz ve aileleriniz tedavi görüyor. Ateşe verdiğiniz o ambulans ve acil servis araçlarından yine siz ve aileleriniz hizmet alıyor. Bu yaptığınız vatana ihanetten öte kendinize ve çevrenize ihanettir” dedi.

Bayraktar açıklamasında, biran önce olayların durulması ve zarar gören kurumların yenilenmesi için herkese görev düştüğünü belirterek, tüm halkı aklı selim çerçevesinde hareket etmeye davet etti.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir