BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN: NE TERÖRE, NE DE TERÖRLE YAŞAMAYA ALIŞMAYACAĞIZ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, bölgede bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonları “ama ve fakatsız” tüm kararlılıkları ile desteklediklerine dikkat çekerek, terörün son bulması için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini ifade etti. Ancak yıllar önce başlatılan çözüm süreci ile terör örgütü ve destekçilerinin bugün 350’ye yakın güvenlik gücünü şehit edecek kadar güç kazanmalarına müsamaha gösterilmesinin de kabul edilemeyeceğini ifade eden Bayraktar, “Zamanında hendekler kazılıp, silahlar depolanırken bu yaşananlara sessiz kalan siyasi irade de bugün verdiğimiz şehitlerden sorumludur. Ülkenin birlik ve bütünlüğü için elbette şehitler verilecek, daha önce Çanakkale’de de verdik. Ancak milli politikanın günlük siyasi çıkarlara alet edilmesi mide bulandırıcıdır. Bu nedenle ne teröre ne de terörle yaşamaya alışmayacağız” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, hükümetin “çözüm süreci” adı verilen sürecin bitirildiğini açıklaması sonrasında 22 Temmuz 2015’te başlayan terör operasyonlarında gelinen süreç ve ülkedeki terör olaylarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Doğu ve Güneydoğu’da süren operasyonlarda son 9 ayda yaklaşık 350 güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşın şehit düştüğünü söyleyen Bayraktar, yine başta Ankara ve İstanbul olmak üzere DEAŞ, PKK gibi terör örgütleri tarafından düzenlenen canlı bomba saldırılarında da yüzlerce vatandaşın yaşamını yitirdiğini vurguladı.

ŞEHİT HABERLERİNİ KANIKSAMAYACAĞIZ

Terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonları “ama ve fakatsız” tüm kararlılıkları ile desteklediklerini söyleyen ve terörün son bulması için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğinin altını çizen Bayraktar, siyasi parti temsilcilerinin konuya ilişkin açıklamalarına ise tepki gösterdi. “Ülkenin birlik ve bütünlüğü için elbette şehitler verilecek, daha önce Çanakkale’de de verdik. Ancak milli politikanın günlük siyasi çıkarlara alet edilmesi mide bulandırıcıdır” diyen Bayraktar, siyasilerin şehitler üzerinden hem rant devşirmeye çalışması hem de tüm bu yaşanılanları bir başarı gibi sunmak amacıyla söylenmiş, “Biz 300 şehit verdik, ama teröristlerin kaybı en az bunun 10 katı” gibi açıklamalarını asla kabul edemeyeceklerini belirtti. Bayraktar, “Oradaki teröristler için hayat bir anlam ifade etmiyor. Kahpece yaşayıp ölmek onların kaderi. Ancak bizim verdiğimiz her bir can hayatlarımızdan hayat götürüyor. Bu nedenle asla gelen şehit haberlerini kanıksamayacağız, alışmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

SİYASİ SORUMLULARI DA HESAP VERMELİ

Türkiye’de büyükşehirlerde canlı bomba korkusu, Doğu ve Güneydoğu gibi ülkenin geri kalmış bölgelerinde ise PKK’nın yarattığı terör havasının hüküm sürdüğünün altını çizen Bayraktar, “Ülke öyle bir hale geldi ki artık şehit haberi gelmeden, canlı bomba ihbarı yapılmadan bir gün dahi geçmiyor. Ülkenin bu günleri yaşamasında hain terör örgütlerinin Türkiye’yi bölme gayretleri öncelikli meseledir. Ancak bir de madalyonun diğer yüzü var. Bu terör örgütlerinin bu denli güç kazanmasına göz yumanlar. Valilere zamanında talimatlar vermeyen, hendeklere ve bölgede silah depolanmasına göz yumanlar var” dedi.

Yıllar önce başlatılan çözüm süreci ile terör örgütü ve destekçilerinin bugün 350’ye yakın güvenlik gücünü şehit edecek kadar güç kazanmalarına müsamaha gösterenlerin de hesap vermesi gerektiğini ifade eden Bayraktar, “Çözüm süreci devam ederken bu yaşananlara sessiz kalan siyasi irade bugün verdiğimiz şehitlerden sorumludur” dedi.

SAĞLIKÇI ŞEHİTLER DE UNUTULMAMALI

Bayraktar, terör olayları patlak verdiğinden bu yana 5 sağlık çalışanının şehit düştüğünü, onlarca sağlıkçının yaralandığını, yine teröristler tarafından alıkonulan ve tartaklanan birçok sağlık çalışanı bulunduğunu ifade ederek, “Yine terör olaylarında pek çok sağlıkçının yakını ya şehit düşmüş ya da gazi olmuştur. Üyelerimizden de yakınları şahadet mertebesine ulaşmış olanlar vardır. Biz ne sağlıkçı şehitlerimizi ne de vatan müdafaasında can veren Mehmetçiklerimizi unutmayacağız. Ancak bir şeyi daha unutmayacağız. Bu yaşanılanların sorumlularını, bu ülkeyi bu hale dönüştürenleri, Habur’da teröristlerin mitinglerle karşılanmasına izin verenleri, PKK yandaşları ile çözüm masalarına oturanları, teröristlerle pazarlık yapanları, bebek katili Öcalan’la görüşenleri biz bunları da unutmayacağız. Bir kez daha kalın çizgilerle altını çiziyoruz. Ne teröre ne de terörle yaşamaya asla alışmayacağız” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts