BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN: FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARI GÖREVLERİNİN BAŞINDA

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de vakaların görüldüğü koronavirüse karşı sağlık çalışanlarının görevlerinin başında olduğunu belirtti. Bayraktar, “Fedakar sağlık çalışanları koronavirüs ile mücadele için görevlerinin başındadır. Ülkemiz bugüne kadar her sorundan başarıyla çıktığı gibi bu koronavirüs tehdidini de başarıyla atlatacaktır” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, Türkiye’de görülen koronavirüs vakalarına ilişkin açıklamaları değerlendirdi. Sağlık Bakanlığı’nın virüsle mücadele kapsamında bakanlıktaki hudut ve sahil çalışanlarının yıllık izinlerini iptal ettiğine dikkat çeken Bayraktar, “Bugüne kadar nerdeyse tüm dünyaya yayılan koronavirüse ülkemizde rastlanmamıştı. Ancak yapılan resmi açıklamalardan da gördüğümüz üzere virüs artık ülkemiz topraklarına girmiştir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki fedakâr sağlık çalışanları bu virüs olayı sona erinceye kadar görevlerini en iyi şekilde sürdürmeye devam edecektir” değerlendirmesinde bulundu.

ENDİŞELENMEYE GEREK YOK

Virüsün yayılma hızının tüm dünyada kontrol altına alınmaya başlandığını ve uzmanların ifadesiyle havaların ısınması ile virüsün etkisinin azalacağını belirten Bayraktar, “Bu nedenle bir endişeye ve toplumsal bir kaos yaratacak ortama fırsat verilmemelidir” dedi.

Hastalığa karşı vatandaşların hijyen kurallarına uymalarının büyük önem taşıdığına vurgu yapan Bayraktar, ellerin sık sık yıkanması gerektiğini tavsiye ederek, “Uzmanlar havaların ısınmasının virüsün yayılma hızını etkileyecek bir unsur olacağını belirtiyorlar. Virüsten korunmak için kişisel hijyene dikkat etmek gerekir. Bu dönemde elimizi sık sık sabun su ile ve yaklaşık 20 saniye kadar yıkamamız, fazla tokalaşmamamız, kucaklaşmamamız kalabalık ortamlardan uzak durmamız ve bulunduğumuz ortamı sık sık havalandırmamız yerinde tedbirler olacaktır” ifadelerini kullandı.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI

Tüm ülke genelinde gerekli tedbirlerin alındığını vurgulayan Bayraktar, “Sağlık Bakanlığı koronavirüse karşı gerekli tüm tedbirleri almıştır. İnşallah ülkemiz bu badireyi de yine hep birlikte atlatacaktır” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir