BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN’DEN OKUL BOYKOTUNA TEPKİ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, terör örgütü PKK ve uzantısı bazı eğitim sendikalarının doğu ve güneydoğudaki okullar için öğrenci ve velilere yaptığı okul boykotu çağrısına tepki gösterdi. Hafta başında 18 milyon öğrenci için ders zili çalarken, terör örgütünün çağrısı ve bölgede estirdiği tehditler sonucu 50’ye yakın okulda eğitimin başlayamadığına dikkat çeken Bayraktar, “Çağdaş uygarlığa erişmenin öncül şartı olan eğitimin terörist faaliyetlerce engellenmesi asla kabul edilemez. Başta hükümet ve emniyet yetkileri olmak üzere konuya duyarlı herkesin bu okullarda da eğitimin biran önce verilmeye başlaması ve cehalet ile geri kalmışlığın ortadan kaldırılması için harekete geçmesi  gerekmektedir” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı açılışı dolayısıyla yaptığı açıklamada tüm öğrenci, öğretmen ve veliler başta olmak üzere akademisyenlerin ve öğretim üyelerinin de yeni akademik yılını kutladı. Eğitim hayatına önemli katkılarda bulunan ve emek harcayan öğretmenler ile öğrencilere yeni öğretim yılında başarılar dileyen Bayraktar, PKK terör örgütünün doğu ve güneydoğu bölgelerinin huzurunu bozacak şekilde yaptığı okul boykotu çağrısına ve buna destek olan uzantısı bazı sendikalara da tepki gösterdi.

TERÖRİSTLERE PABUÇ BIRAKILMAMALI

Bağımsız Sağlık-Sen olarak ülkeyi çağdaş bir uygarlık zeminine oturtacak eğitimin daima yanında ve destekçisi olduklarını ifade eden Bayraktar, eğitimin teröristlerin kirli emellerine alet edilmesi ve öğrencilerin eğitim hayatının engellenmesinin ise kabul edilemez olduğunu söyledi.

Hafta başında yaklaşık 18 milyon öğrenci için ders zili çalarken, terör örgütünün çağrısı ve bölgede estirdiği tehditler sonucu 50’ye yakın okulda eğitimin başlayamadığına işaret eden Bayraktar, “Çağdaş uygarlığa erişmenin öncül şartı olan eğitimin terörist faaliyetlerce engellenmesi asla kabul edilemez. Başta hükümet ve emniyet yetkileri olmak üzere konuya duyarlı herkesin bu okullarda da eğitimin biran önce verilmeye başlaması ve cehalet ile geri kalmışlığın ortadan kaldırılması için harekete geçmesi  gerekmektedir. Bu hain teröristlere pabuç bırakılmamalıdır” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts