BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN BAŞKANI BAYRAKTAR: HIRSIZ İÇERİDEN OLUNCA KAPI KİLİT TUTMUYOR

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, yıllardır tartışılmayan, şaibelerle gündeme gelmeyen tek bir sınav dahi düzenleyemeyen ÖSYM’nin bu kez de büyük bir skandalın merkezinde olduğunu ifade ederek, “Binlerce gencin iş bulma umudunu yıkan ve ailelerini karamsarlığa sürükleyen başta ÖSYM yetkilileri olmak üzere tüm sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Biz yıllarca mülakatlarla adam kayırmacılıklarla mücadele ederken, ülkemizde maalesef sınav bile yapılamıyor. Sınav güvenliğini sağlamak için sınava giren gençlerin ev anahtarlarını, paralarını, alyanslarını dahi alan bu sistem sınav güvenliğini en baştan hırsızlara teslim ediyor. Biz çok iyi biliyoruz ki hırsız içeriden olunca kapı kilit tutmuyor” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, ortaya atılan iddialar üzerine 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumlarının iptal edilmesi, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak oturumların ise ertelenmesi kararını değerlendirdi.

 

BU KAÇINCI SORU HIRSIZLIĞI

 

Bayraktar, ülkede hiçbir gencin yapılan sınavlara ilişkin güveninin kalmadığına dikkat çekerek,

“Binlerce insanın kamuda çalışabilmek için aylardır hazırlandığı 31 Temmuz tarihinde 2 oturum şeklinde yapılan 2022 KPSS, maalesef çok vahim iddialarla gündeme geldi. İddialara göre, KPSS’deki onlarca soru, bir yayınevinin aylar önce yayımladığı deneme testleriyle bire bir aynı çıktı. Sadece soruların değil, cevap şıklarının bile tamamen aynı olduğuna yönelik iddialar ve fotoğraflar, adil bir sınav uman ve geleceğini bu sınava adayan tüm vatandaşlarda infial yarattı” dedi.

Henüz uzak olmayan bir geçmişte, sınav sorularının terör örgütü FETÖ mensuplarınca sızdırıldığını anımsatan Bayraktar, “Maalesef ülkemizde bazı şeyler hiç değişmiyor. Bugün yine milyonlarca gencin ve ailesinin bir yıllık umutları hüsranla sonuçlanmıştır. İşin en kötü yanı ise artık kimsenin yapılan sınavlara ve bu sınavı düzenleyenlere karşı güvenlerinin kalmamasıdır. Ne yazık ki yetkililer ise bu yaşanılanlardan hiçbir ders çıkamıyor. Yüzbinlerce gencin emeklerini heba eden bir avuç liyakatsiz, kayırmacı, partizanca tutum içerisinde olan kişiler gençlerin geleceklerini, umutlarını yok ediyorlar. Bu sebeple başta ÖSYM yetkilileri olmak üzere, bu konunun sorumlusu kim varsa hakim önüne çıkarılmalı ve cezaları verilmelidir. Kimsenin bu ülkenin geleceği ile oynamaya hakkı yoktur” dedi.

 

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir