BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN: AFRİN’DE GÖREVLİ 400 DOKTORUMUZA MUVAFFAKİYET DİLERİZ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde terör unsurlarından temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu’nda askerlere ilk tıbbi desteği vermek üzere cephede görevlendirilen 400 hekime muvaffakiyetler diledi. Bayraktar, “Gerek sınır boylarında görev yapan UMKE ve 112 ekiplerimiz gerekse sınır ötesinde olası bir yaralanma durumunda askerlerimize ilk müdahaleyi yapacak olan hekimlerimize görevlerinde muvaffakiyet dileriz. Bu millet onların cansiperane çalışmalarını asla unutmayacaktır” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının hem savaşta hem barışta 7/24 kesintisiz verdikleri hizmete dikkat çekerek, tüm sağlık çalışanlarının fedakarca hizmet vermeye devam ettiklerini kaydetti.

SAĞLIK ORDUSU GÖREVİNİN BAŞINDA

Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken cephe gerisinde ise sağlık ordusunun görev yaptığına dikkat çeken Bayraktar, olası bir yaralanmada askeri hekimlerin ilk müdahaleyi yaparak ambulans uçakla sevkleri gerçekleştireceğini ve ayrıca GATA’da da Afrin Operasyonu için özel bir kat ayrılarak savaş cerrahi uzmanlarının 7/24 göreve hazır olduklarını söyledi.

TSK’da görevli 400 askeri hekimin ön cephede kara operasyonuna katıldığına dikkat çeken Bayraktar, “Her türlü sıhhi imkana sahip sağlıkçı arkadaşlarımız olası saldırı durumda askerlerimize ilk acil müdahale ve cephe gerisine sevk işlemlerini yapacaklardır” dedi.

UMKE VE 112 GÖREV BAŞINDA

Cephenin bir gerisinde ise 112 acil sağlık çalışanları ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’nin (UMKE) görev aldığını söyleyen Bayraktar, “Hem sivillerin ihtiyaçlarını karşılayacak olan ekipler yaralıları ilk müdahaleyle birlikte cephe gerisine sevkinde yardımcı olacak. Cephe gerisinde sınırda çadır hastanelerin yanı sıra Sahra Hastanesi de açılırken, burada da sağlıkçılarımız cansiperane şekilde görevlerini icra edecektir” dedi.

TAM DONANIMLI MÜDAHALE

Hatay, Kilis ve Gaziantep’te hastanelerin, kalp, cerrahi ve ortopedi servislerine özel klinikler görevlendirildiğini de anlatan Bayraktar, “Doçent ve profesör gibi alanında uzman akademisyen doktorlarımız bölgeye sevk edildi. Her türlü yaralanmaya anında en uzman hekimler tarafından tıbbi müdahale sağlanacak. GATA’da ise Afrin operasyonuna özel olarak bir kat özel olarak tahsis edildi. Savaş cerrahisinde uzman hekimler 7/24 buralarda görev yapacak” dedi.

SAĞLIKÇILAR FEDAKARCA GÖREVİNİN BAŞINDA

Sağlık çalışanlarının barışta olduğu gibi Mehmetçiğimizin giriştiği her savaşta da ordusu ile elele mücadele vermeyi sürdüreceğini anlatan Bayraktar, “Sağlık çalışanlarımız kendilerine verilen her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadır. Fedakarca görevinin başında olan sağlıkçı arkadaşlarımıza biz de hem bu ülkenin fertleri olarak hem de Bağımsız Sağlık-Sen ailesi olarak şükranlarımızı sunarız. Allah onlarla birlikte tüm ordumuzu muvaffak kılsın” ifadelerini kullandı.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir