AHVALİ HALİMİZ: GENCİMİZ İŞSİZ, EMEKLİMİZ MUTSUZ, MEMURUMUZ YOKSUL, HALKIMIZ UMUTSUZ

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, vatandaşın içinde bulunduğu ruh halinin her geçen gün biraz daha karamsarlaştığını ifade ederek, vatandaşın haline tercüman oldu. “Gencimiz işsiz, emeklimiz mutsuz, memurumuz yoksul, işçimiz aç, halkımız umutsuz” diyen Bayraktar, özellikle 7 Haziran’dan bu yana yaşanan terör saldırılarında 380 kadar güvenlik personeli ve sivil vatandaşın şehit düştüğünü belirterek, “Bununla birlikte ülkedeki işsiz sayısı 3 milyona ulaştı. Çalışanlar ise düşük ücretlerle borç batağında sürünmektedir. Halkımız geleceğe dair umudunu her geçen gün biraz daha yitirmektedir” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşın içinde bulunduğu ruh haline tercüman oldu. Ülkedeki karamsarlığın hızla arttığını, geleceğe dair beklentilerin ise her geçen gün biraz daha azaldığını ifade eden Bayraktar, “Halkın umudu her geçen tükenmektedir. Bırakın gülmeyi artık tebessüm edecek bir ruh haline bile sahip değiliz” dedi.

380 VATANDAŞ TERÖR OLAYLARINDA ŞEHİT DÜŞTÜ

Bayraktar, Türkiye’de özellikle 7 Haziran’dan bu yana meydana gelen terör saldırılarında 380 kadar güvenlik personeli ve sivil vatandaşın şehit düştüğünü belirterek, “Her gün gözümüzü bir şehit haberi ile açar olduk. Daha şehitlerimizin acısını dindiremeden Ankara’da meydana gelen terör saldırısı ise artık bu acıların dayanılmaz hale gelmesine neden oldu. Bunca ölüm elbette bizi birbirimize daha fazla kenetleyecek ve birbirimizi daha fazla kucaklayacağız. Ancak artık ölmek istemiyoruz” dedi.

İŞSİZLİK 3 MİLYONA ULAŞTI

Türkiye’de yaşamayı zorlaştıran önemli sorunlardan birisinin ise işsizlik sorunu olduğunu belirten Bayraktar, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre işsiz kişi sayısının 3 milyona yaklaştığını, bu sayının önemli bir kısmını ise gençlerin oluşturduğunu kaydetti. Özellikle üniversiteli istihdamının da düşük olduğunu ifade eden Bayraktar, üniversitelerden mezun olan kişi sayısı ile istihdam oranlarının birbiri ile zıt olduğunu, Türkiye’nin üniversite mezunu önemli bir kısmının işsiz olduğunu belirtti.

ÜCRETLER YETERSİZ

Bayraktar, işsiz vatandaşlara karşılık bir işte çalışmayı başarabilen insanların da düşük ücretler karşısında büyük maddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çekti. Türkiye’de asgari ücretin bin TL, en düşük memur emeklisi maaşının bin 350 TL, ortalama memur maaşının ise 2 bin 200 TL civarında olduğunu kaydeden Bayraktar, bu ücretlerle bir ay geçinmenin mümkün olmadığını, herkesin gırtlağına kadar borca battığını ifade etti.

GENCİMİZ İŞSİZ, HALKIMIZ UMUTSUZ

Türkiye’deki sorunların artık dayanılamaz hale geldiğini, insanların geleceğe dair umudunu her geçen gün biraz daha yitirdiğini vurgulayan Bayraktar, “Gencimiz işsiz, emeklimiz mutsuz, memurumuz yoksul, işçimiz aç, halkımız umutsuz” dedi.

Vatandaşın uzun bir süredir gülmeyi unuttuğu gibi tebessüm etmeyi de artık unuttuğunu belirten Bayraktar, “Ülkemiz etrafındaki kara bulutların dağılması siyasilerin elindedir. Toplumu kutuplaştırıcı, insanımızın arasına nefret tohumları eken açıklamalardan artık bütün siyasi parti temsilcilerinin uzak durması gerekiyor. Eğer bu sorunu aşabilirsek inanıyoruz ki diğer sorunlar bir bir kendiliğinden çözülmeye başlayacaktır. Çünkü, bu millet mutlu olmayı her zamankinden daha fazla hak ediyor” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts