ACİLLERDE GÖREV YAPAN HEKİMLERİN MAAŞI ARTACAK

admin avatarı

Sağlık Bakanlığı acil servislerde yoğun yük altında çalışan ancak hak ettiği ücreti alamayan hekimleri yüksek maaşlı 4924 sözleşmeli statüye geçmesi için maliyeden izin aldı. Buna göre Türkiye Kamu Hastaneleri kurumuna bağlı hastanelerde çalışan hekimler il ve bölge farkı gözetmeksizin 4924’e geçebilecek. Şuan acil serviste maaş+döner sermaye toplam eline 4-5 bin tl geçen bir pratisyenin eline 4924’e geçmesi halinde 7 ila 8 bin arasında net ücret geçecek.

Sağlık Bakanlığında çalışan hekim dışı 17 bin 4924’lü personelin 2011 yılında kadroya geçmesinin ardından maliye ile görüşülerek boşalan kadrolar ( ebe,hemşire, sağlık memuru,att) hekimler için yeniden ihdas edildi.

Aile hekimliği sebebi ile hekimler arasındaki ücret adaletsizliği 4-5 senedir devam etmektedir. Bu bağlamda acil servislerde çalışacak hekim bulunmamaktadır. Hekimler ya aile hekimi yada özel hastaneleri tercih etmektedir. Biz göre tüm sağlık sektöründe en fazla ücreti alacak kesim acilde çalışan hekim ve sağlık personelleridir.

personelsaglik.net

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts