3600 EK GÖSTERGE BİR SEÇİME DAHA MALZEME OLDU

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel seçim öncesinde müjdesini verdiği ek göstergelerin hala hayata geçmediğini ifade ederek, “24 Haziran seçimlerinde seçim malzemesi yapılan ek göstergeler ne yazık ki şuan bir seçime daha malzeme olmuş durumdadır. Gerek seçimden seçime, gerekse kriz dönemlerinde işçisini memurunu hatırlayarak canını okuyanlar, ne zaman çalışanların hakkını istemeden vermeye başlayacak merak ediyoruz. Sözün özü 3600 ek gösterge bir seçime daha malzeme oldu” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada memur, işçi ve emeklilerin seçimden seçime hatırlanmasının ilkesizlik olarak tanımlanabileceğini ifade ederek, “İktidar artık işçi, memur ve emeklileri oy deposu olarak görmekten vazgeçerek, gerçekten herkesin hak ettiği standardı vermeye başlayarak yeni bir dönem başlatabilir. Hani her seçimde oy almak için hiç yol gitmeyen mahalle ve beldelere asfalt dökülmeye başlanılır ya, işte artık çalışan kesimde iktidar için öyledir. ‘Seçim zamanı geldi haydi yol dökün, seçim bitti tamam bırakın çalışmayı’ şeklinde yıllardır çalışanların hakkı gasp edilmektedir. İstemeden vermektir erdem. Biz hakkımızı istemeye devam edeceğiz ama bir kez olsun siz hak olanı görmeyi becerebilin” dedi.  

SARI SENDİKALARA KANMAYIN

Bayraktar, hükümete yakın bazı sendikaların işçi ve memurları hem toplu sözleşme hem de seçim masalarında satışa çıkardığını ifade ederek, “Bugün sarı sendikaların en büyüğünün genel başkanı çıkmış ve iktidarı sözünü tutmaya davet etmiştir. Gerçekten sendikacılık yapılsa böyle mi olurdu. O hak söke söke alınırdı. Zor kullanılarak yapılan üye sayısı milyonu aşmış, her yerde örgütlenmiş bir konfederasyon başkanı çıkmış, ortak hareket ettiği, kendinden daha çok savunduğu iktidara telkinde bulunuyor. Neymiş, 3600 ek gösterge seçimden önce verilmeliymiş. Sen gerçekten sendikacılık yapacak mısın? O halde sana buradan çağrıda bulunuyoruz. Gel hak aramak için sokaklara çıkalım, öyle yakmaya yıkmaya değil, bu vatanın taşına kurban oluruz biz, hakkımızı haykırmaya çıkalım. Ama nerede sizde o yürek, nerede sizde o hak mücadelesi” dedi.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Bayraktar, bugüne kadar aylık mahsuplaşma hakkı, sözleşmeli personele kadro hakkı, lisans tamamlama hakkı, kreş hakkı ve sabit döner sermayelerinin maaşla birlikte ödenmesi, 112’ye yemek ücreti, süt izinlerinin uzatılması, doğum yapan sağlıkçılara nöbet muafiyeti, yıpranma payı gibi kazanımlar için yoğun mücadeleler verdiklerini ifade ederek, “Artık 3600 ek gösterge konusunu da yakından takip ediyor ve hayata geçmesi için kamuoyu oluşturuyoruz” dedi.

İktidar partisi tarafından 24 haziran seçimlerinde sözü verilen ek göstergelerin şimdi bütçeye getireceği yük sığlığında değerlendirmeye alındığını kaydeden Bayraktar, “Ne oldu hani memlekette kriz yok her şey güllük gülistanlıktı. Ülke büyümeye enflasyon küçülmeye devam ediyordu. Kendinize yakın iş adamlarının milyonluk vergilerini tahsil etmekten vazgeçebiliyordunuz. Demek ki bütçede ek gösterge sözünü yerine getirebilecek kadar para var. Ama siz bunu yandaş müteahhitlerinize peşkeş çekmeye ayırdıysanız onu bilelim. Ama artık üç kuruşa çalışan işçi ve memur sınıfının takati kalmamıştır. Hakları biran önce verilmelidir” dedi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts